استفاده از دوربین مدار بسته در شرایط آب و هوایی متفاوت

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و اهمیت استفاده از دوربین های مداربسته و همچنین تنوعی که در انواع آنها بوجود آمده باعث شده که از این وسیله برای کنترل و نظارت امنیتی مکان های درونی و بیرونی  استفاده شود. اما یکی از معضلاتی  برای استفاده دستگاه وجود دارد این است در محیط بیرونی که دارای آب و هوای گوناگونی است از چه دوربین و یا از چه تجهیزات کمکی برای استفاده دوربین استفاده کنیم تا دستگاه در حین کارکرد دچار مشکل نشود که در ادامه قصد داریم به بررسی آن بپردازیم .

 

وضعیت آب و هوا برای نصب دوربین مدار بسته

قبل از اینکه در محل مورد نظر بخواهیم دوربین مدار بسته را بخواهیم نصب کنیم باید به این نکته توجه داشت که این محل دارای چه نوع آب و هوایی هستند این آب و هوا می تواند : سرد و خشک، رطوبتی ، گرم و…. می تواند باشد که در مرحله اول باید نظر گرفت تا دوربین در این محل مورد نظر از نظر عملکردی مشکلی نداشته باشد.

 

محل قرار گرفتن دوربین مدار بسته

بعد از اینکه شرایط جوی محیط سنجیده شد نوع محل قرار گرفتن دوربین باید درنظر گرفته شود که آیا این محل قرار گیری داخلی است یا خارجی (indoor یا Outdoor) که برای مثال:

اگر محیط داخلی مثل دفتر اداری باید دوربین مناسب با شرایط هوای معمولی در نظر گرفت و یا برای قرار گرفتن در گلخانه که محیطی رطوبتی است باید دوربینی قرار دهیم که در آن محل رطوبتی از نظر کارکرد مشکلی نداشته باشد و نمونه بهتر برای محل های صنعتی و خطرناک وجود دارند  که بدنه آنها از جنس فولاد قوی و ضد زنگ می باشد که در برابر  عوامل طبیعی مثل رطوبت ، انواع گاز، مواد سمی و انفجار مقاوم بوده وو میتواند بخوبی بکار تصویر برداری بپردازد

و یا برای محیطهای بیرونی (OUTdoor) که بمراتب شرایط سخت تریی نسبت به محیط داخلی  دارند (آفتابی، بارانی،رطوبتی و..) این شرایط را درنظر گرفت  آیا محیطی که می خواهیم برای نصب انتخاب کنیم دارای چه جوری هوایی است. مثلاً اگر بارانی است باید دوربینی استفاده کنیم که در برابر آب دارای مقاومت مناسب باشد و یا اگر محل دارای نور آفتاب شدید است باید دوربینی انتخاب شود که بدنه آن در برابر تابش نور خورشید و گرما باشد و همچنین لنز آن در شرایط آفتابی بتواند تصویر خوبی به گیرنده تحویل دهد.

 

نوع دوربین مدار بسته

یکی از مهمترین عوامل برای دریافت تصویر با کیفیت استفاده از یک دوربین مناسب مطابق با نیازهای مصرف کننده و شرایط محیطی می باشد. برای نمونه اگر در یک مکان گرم آفتابی از یک دوربین استفاده می کنید باید این را درنظر گرفتکه:

آیا بدنه این دوربین تحمل گرمای آفتاب را دارد؟

آیا لنزاین دوربین با تابش نور آفتاب  مشکلی ندارد و می تواند نصویر باکیفیتی که مناسب با نیازهای است تحویل دهد؟

آیا این دوربین استانداردهای لازم برای فرار گیری در چنین شرایطی را دارد؟

آیا این دوربین مورد نظر از  برند معتبر بوده و دارای کارکرد،کیفیت و طول عمر مناسبی است؟

یرای دستیابی به این امر مهم بهتر است از قبل با کارشناسانی که در این زمینه فعالیت می کنند مشورت نمود تا راهنمایی های لازم  برای پیشروی درست کار انجام شود.

 

استفاده از کاور برای محافظت

کاور وسیله است که دوربین درون آن قرار گرفته تا از صدمات ناشی از عوامل محیطی مانند جلوگیری از تماس آب با دوربین، برخورد اشیا و یا پرندگان با دوربین ، محافظت در برابر تابش نور و ….  در امان باشد این کاورها عبارتند از:

  1. کاور کوچک برای دوربین های مدار بسته کوچک یا مینیاتوری.
  2. کاور متوسط برای دوربین مدار بسته باکس
  3. کاور بزرگ مخصوص دوربین های مدار بسته صنعتی
  4. کاور سقفی برای دوربین مدار بسته دام
  5. کاور ضد آب برای دوربین های مدار بسته با قابلیت زوم . این کاورها می توانند دارای فن و گرم کن باشند تا در صورت لزوم دمای موردنظر داخل کاور را برای دوربین تنظیم نمایند

 

 

 

برای راهنمایی بیشترشرکت الکامپ که یکی از بهترین ها در زمینه فروش و نصب در زمینه دوربین های مدار بسته که با بیش از ۴۰۰۰ پروژه موفق و ۱۷ سال سابقه مفید در سطح کشور می باشد قادر است به مشتریان عزیزی که در این زمینه نیاز به مشاوره و نصب دوربین مدار بسته را دارند با استفاده از متخصصین باتجربه ای که در اختیار دارد می تواند شما عزیزان در این زمینه همراهی کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با الکامپ