اصطلاح POE در دوربین مدار بسته چیست؟

poe-cctv

اصطلاح POE در رابطه با دوربین های مداربسته شبکه اصطلاحی است که به کار برده می شود . در این بخش از مقاله بیشتر با این اصطلاح و موضوعات مرتبط با آن آشنا خواهیم شد .

معنی اصطلاح POE چیست ؟

POE مخفف سه واژه Power Over Ethernet به معنای تغذیه از شبکه می باشد . تجهیزاتی که دارای قابلیت POE می باشند امکان تغذیه از طریق شبکه را داشته و برق مصرفی آنها از طریق همان کابلی که آنها را به شبکه متصل می کند تامین می شود .

دوربین مداربسته POE به چه نوع از دوربین های مداربسته گفته می شود ؟
با توجه به توضیحات بالا دوربین مداربسته POE مدلی از دوربین های مداربسته ای می باشد که امکان این را دارد که بوسیله کابل شبکه تغذیه گردد .

آیا تغذیه دوربین های مداربسته POE تنها از طریق شبکه می باشد ؟
بطور معمول خیر = معمولا دوربین های مداربسته POE امکان تغذیه از دو روش مستقیم و POE را به صورت همزمان دارند و می توانید در صورت نیاز تغذیه دوربین مداربسته را از طریق سیم برق هم صورت گیرد .

تغذیه دوربین های مداربسته به صورت POE نیاز به چه تجهیزاتی دارد ؟
جهت تغذیه دوربین های مداربسته به صورت POE باید از یکی از سه وسیله زیر استفاده نمایید :

سوئیچ شبکه POE : در حالی که از سوئیچ برای اتصال دوربین های مداربسته استفاده می نمایید و می خواهید دوربین های مداربسته به طریق POE تغذیه گردند تمامی سوئیچ هایی که به طور مستقیم به دوربین های مداربسته متصل است باید از نوع POE باشند .

منبع تغذیه POE : POE Injector نام دیگر این منبع تغذیه است . منبع تغذیه POE یک وسیله الکترونیکی می باشد که عملکردی بسیار ساده داشته بطوری که کابل شبکه به ورودی این وسیله متصل می شود و در خروجی به صورت POE در خواهد آمد . استفاده از این وسیله در شرایط خاص می تواند باعث کاهش چشمگیر هزینه ها گردد .

NVR POE : دستگاه NVR میتواند دارای خروجی های POE باشد . که در این حالت کار برای نصب دوربین های مداربسته به مراتب ساده تر گردد. کافیست کابل شبکه هر دوربین را بطور مستقیم به پورت POE دستگاه NVR متصل کرده که این کار تنها در صورتی امکان پذیر است که شما برای هر دوربین یک کابل مجزا استفاده نمایید و اگر بخواهید کابلها را در طول مسیر به سوئیچ متصل کنید و همه آنها را به NVR وصل نمایید می بایست از سوئیچ POE استفاده نمایید .

 

تغذیه POE چه نقاط ضعفی دارد ؟
یک عیب بزرگ در تغذیه POE دستگاه ها وجود دارد . هزینه تجهیزات POE به مراتب بالاتر از تجهیزات عادی مداربسته می باشد . این نقطه ضعف باعث شده استفاده از سیستم های POE تا حد زیادی محدود گردد .
یکی دیگر از عیب های سیستم های POE محدودیت توان خروجی آنها می باشد . بطور معمول تجهیزات POE توان خروجی کمتر از ۲۵ وات دارند . در مقابل استفاده از سیستم تغذیه POE قادراست پیچیدگی ها و زمان مورد نیاز برای اجرای سیستم مداربسته را به شدت کاهش و ایمنی سیستم را افزایش دهد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *