برتری دوربین مدار بسته تحت شبکه نسبت به آنالوگ – بخش دوم

هوش دوربین مدار بسته تحت شبکه

دوربین های مدار بسته تحت شبکه میتوانند امکانات بیشتری را در اختیار کاربران قرار دهند . هوش طراحی شده در این نوع دوربین ها می تواند بهره وری سیستم نظارتی را تقویت کند و اطلاعات مهم کاری را منتقل کند . با فعال کردن قابلیت تشخیص حرکت , این دوربین ها میتوانند هر اتفاقی را به صورت خیلی سریع تشخیص و گزارش دهد . از دیگر ویژگی این نوع هوش در دوربین های مدار بسته تحت شبکه میتوان به داشتن یک سیستم اخطار درون دوربین اشاره نمود که در صورت منحل شدن عملکرد به سرعن اعلام خطر می کند . یکی دیگر از قابلیت های آن امکان تشخیص مسیر حرکت است که میتواند یک مسیر مجازی از حرکت تمام اجزا متحرک تصویر را ترسیم کند تا بتواند رویداد های در حال اجرا را به خوبی دنبال و آنالیز کند .

قابلیت نصب آسان

دوربین های مدار بسته تحت شبکه به راحتی به شبکه متصل میشوند و نیازی به کابل برای زیر ساخت ها وجود ندارد اما موقعی که از POE استفاده می شود یک کابل برای هر دوربین میتواند پاور و دیتا و … را تامین کند .

قابلیت های جدید

با استفاده از دوربین های مدار بسته تحت شبکه می توانید از قابلیت های جدیدی که در آینده ایجاد می شود را به سیستم خود اضافه کنید و سیستم به راحتی با آخرین تکنولئژی های روز هماهنگ می شود . علاوه بر آن دوربین های مدار بسته تحت شبکه مزایای بیشتری نسبت به سیستم های آنالوگ دارد که می توان به واسط وب اشاره نمود که دسترسی به دوربین را به راحتی فراهم می کند که به وسیله ی آن می توانید مدیریت سیستم را از راه دور انجان دهید .

دیجیتالی بودن

تصاویر دوربین های مدار بسته تحت شبکه بر خلاف دوربین های آنالوگ پس از انتقال در فواصل دور یا تبدیل به فرمت های دیگر دچار افت کیفیت نمیشوند همچنین دوربین های مدار بسته تحت شبکه می توانند قسمت خاصی از یک تصویر را انتخاب کند و آن را انتقال دهد تا پهنای باند و حجم کمتری مصرف شود . همچنین نصب و راه اندازی یک دوربین به جای چند دوربین هزینه تعمیرات و نصب را تا حد زیادی کاهش می دهد .

انعطاف پذیری

دوربین های مدار بسته تحت شبکه معمولا دارای انعطاف پذیری بیشتری نسبت به سیستم های آنالوگ می باشند . انعطاف پذیری به معنای قابلیت تغییر در سیستم بعد از پیاده سازی می باشد اما در سیستم های آنالوگ اجرای بسیاری از تغییرات بعد از پیاده سازی امکان پذیر نمی باشد .

نرم افزار های سیستم دوربین مدار بسته

در سیستم دوربین های مدار بسته تحت شبکه کاربران به نرم افزار های زیادی دسترسی دارند و نرم افزار های کنترل شبکه امکانات زیادی را در اختیار اپراتور ها قرار می دهند . در مقابل در سیستم های انالوگ این نرم افزار ها و امکانات بسیار محدود بوده است .

گسترش آسان

دوربین های مدار بسته تحت شبکه به راحتی قابل گسترش هستند . شبکه کابل کشی این دوربین ها بسیار کمتر از سیستم های آنالوگ می باشد . اضافه کردن دوربین و یا قابلیت هایی به یک سیستم آنالوگ نیازمند کابل کشی های جدید است . با استفاده از دوربین های مدار بسته تحت شبکه شما می توانید به راحتی سیستم خود را گسترش داده و آن را یکپارچه کنید و با هر نیازی که به مجموعه شما اضافه می شود میتوانید یک عملگر هوشمند متناسب با آن به سیستم خود اضافه کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با الکامپ