بررسی تشخیص عبور از خط (Line Crossing) در دوربین های مداربسته

نمونه ای از سیستم تشخیص برخط

سیستم تشخیص (Line Crossing) برخط چه کاربردی دارد

 

امروزه استفاده از دوربین های مدار بسته برای امنیت و حفاظت محل مورد نظرمان به یک امر حیاتی تبدیل شده است. اما جدا از استفاده از این تجهیزات می توان به رشد و پیشرفت کیفیت و تجهیزات آن مثل ظهور دوربین های Ip اشاره کرد که با آمدنش بسیاری ویژگی ها و امکانات جدید را بهمراه آورد و به نوعی تکنولوژی قبل اش که دوربین آنالوگ می باشد را به نوعی کنار گذاشت. اما چیزی که ما می خواهیم امروز معرفی کنیم مانند مقاله سنسور PIR مربوط به تکنولوژی پردازش تصویر می باشد که در این مقاله می خواهیم  تکنولوژی عبور از خط را در دوربین مدار بسته تعریف کنیم

 

تشخیص عبور از خط (Line Crossing) چیست؟

 

منطقه ممنوعه

فرض کنید می خواهیم یک خط مشی در محل مورد نظر مثل خانه، محل کار، فروشگاه و… خود تعریف کنیم که در صورت تردد یا ورود افرا یا اشیاء در محل ممنوعه سیستم مدار بسته برای مان شروع به ضبط تصاویر یا اعلام هشدار کند.

 

اکثر دوربین های مداربسته امروزی از این تکنولوژی پیروی می کنند و بدین صورت است که باقابلیتی که دوربین دارد در تنظیمات دوربین در دستگاه NVR خطوطی را در تصویر دریافتی مشخص می کنیم که بمحض ورود شخص یا اشیاء به محدوده مورد نظر  شروع به ضبط تصاویر مورد نظر کرده و یا از طریق سیستم هشداری که به آن متصل می باشد شروع به ارسال آلارم برای کاربر سیستم می کند تا از ورود افراد و اشیاء به محل ممنوعه جلوگیری شود. برای مثال شخصی برای سیستم مدار بسته خانه خود آشپزخانه را به عنوان محل ممنوعه در تنظیمات دوربین تنظیم کرده است. حالا چنانچه شخصی به آشپزخانه بخواهد وارد شود دوربین با توجه به پیکربندی که دارد یا شروع به گرفتن فیلم از آنجا می کند و یا از طریق سیستم آلارم مدیر سیستم را با خبر می کند. این روش برای مواقعی مفید است که خانواده ای دارای فرزند شلوغی باشند و برای جلوگیری از خرابکاری او در آشپزخانه بخواهند از این روش استفاده کنند.

 

کاربرد Line Crossing

همانطور که گفته شد از این تکنولوژی برای کنترل ورود و خروج افراد در مکان های کم تردد و حساس استفاده می شود همچنین این تکنولوژی برای نظارت بر مکانهایی مثل داخل فنس ها، قسمتی از پارک ها، فروشگاه و بسیاری از قسمت مکان هایی که کنترل ورود و خروج افراد برایتان مهم است بکار می رود.

دوربین های سری اسمارت

دوربین های سری اسمارت قابلیت ترسیم ۴ خط فرضی برای مشخص کردن محدوده ممنوعه بصورت دلخواه دارند که همچنین می توان این محدوده را در بهترین حالت بین ۶۰ تا ۸۰ در نظر گرفت.

 نتیجه گیری : با توجه به مطالب فوق متوجه شدیم که تکنولوژی Line Crossing یا تشخیص برخط نمونه ای از خدمات تکنولوژی پردازش تصویر می باشد که هدف آن بالابردن امنیت محیطی است که از سیستم مدار بسته استفاده می کند می باشد و بدین صورت کار می کند که با ترسیم فرضی خط در تصویر دریافتی بمحض ورود شخص یا شیء در محدوده ترسیمی سیستم شروع به ضبط تصویر کرده و یا از طریق اتصال به سیستم هشدار شروع به هشدار دادن می کند.

 

شرکت الکامپ سیستم پاسارگاد با انجام ۴۰۰۰ پروژه موفق ۱۷ سال سابقه مفید در زمینه واردات ، مشاوره ، نصب وفروش دوربین  های مدار بسته قادر است تا مشتریان گرامی را در این زمینه با استفاده از کادری مجربی که دارد راهنمایی کند 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با الکامپ