تستر دوربین مداربسته چیست ؟

امروزه استفاده از دوربینهای مداربسته با توجه به شناخت زیادی که در بین مردم پیدا کرده بهمان اندازه میزان تقاضا برای استفاده از این تجهیزات نظارتی بالا رفته، بطوریکه  اکث مردم بمنظور حفظ امنیت محل خود و افزایش نظارت اولین کاری که به ذهنشان می رسند استفاده از تجهیزات دوربین مداربسته می باشد، که این دوربین های مداربسته امروزه می توانیم در انواع مکان های باز و سرپوشیده مانند سازمان ها، ادارات، مدارس ، باغ ها و بسیاری از مکانهای برای حفظ نظارت خود از این یستم نظارت استفاده می کنند. یکی از تجهیزاتی که امروزه در سیستم دوربین های مداربسته برای کارایی بهتر این دوربین ها بکار برده می شود استفاده از تستر می باشد که  می توانند تمام فعالیت های دوربین مداربسته را مورد ارزیابی قرار دهد که امروز در مقاله شرکت الکامپ سعی داریم که به بررسی این دستگاه کوچک بپردازیم.

همانطور که از اسمش پیداست این دستگاه بمنظور بررسی اتصالات دوربین با کابل، وصل بودن جریان برق و دیگر کارهایی که برای وصل نمودن و کارکرد سیستم دوربینهای مداربسته لازم است را تست می کند.

برای مثال فرض کنید که شما کار نصب دوربین ها را تمام کرده اید و برای گرفتن تصویر به دستگاه ضبط مرکزی اما می بینید که که یکی از دوربین ها تصویر نمی دهد پس مجبورید دوباره وقت صرف کنید . به طرف دوربین بروید و اتصالات آنرا بررسی کنید که با استفاده از دستگاه تستر دوربین مداربسته می توانید این اتصالات دستگاه را در زمان کوتاهتری انجام دهید. همچنین می توانید با اتصال مستقسم دوربین به دستگاه تستر بصورت مستقیم از میزان کیفیت، کارایی و سالم بودن دوربین قبل نصب و استفاده آن در محل مطمئن شوید.

انواع تستر دوربین مداربسته

تستر از سالیان گذشته تا به امروز مورد استفاده قرار می گرفتنند که قدیمی ترین آنها نوع آنالوگ می باشد که فقط برای دوربین های مداربسته استفاده می شود تا به امروز که جدیدترین و کاملترین آنها نوع full Option می باشد که با انواع دوربین های IP، آنالوگ AHD، HD CVI ، HD TVI ، CVBS سازگار بوده و کار تست را بر روی آنها انجام می دهد.

 

تستر دوربین مداربسته چه پورت هایی دارد ؟

 

همانطور که گفته شد تسترها داراری انواع مختلفی بر اساس معماری کار دوربین های مداربسته (آنالوگ یا تحت شبکه) هستند که براساس نیاز پورت هایی بر روی آنها تعبیه شده که بعد از اتصال به دوربین از طریق پورت BNC یا LAN (RG45) کار تست انجام شده و با استفاده از چند پورت دیگر منظور سهولت کار تست دوربین بوسیله نصاب انجام می شود که در ادامه به بررسی این پورت ها می پردازیم.

 • پورت BNC : از این درگاه برای اتصال دوربین های مداربسته آنالوگ به دوربین استفاده می کنیم که دارای پورت ورودی برای گرفتن تصویر از دوربین و پورت خروجی برای ارسال تصویر دریافتی به دیگر دستگاه ها می باشد.
 • پورت LAN : در گاه LAN بر روی تسترهایی که از استاندارد IP پشتیبانی می کنند وجود دارد که یکی برای رد و بدل کردن داده می باشد و دیگری به منظور شارژ دستگاه تستر به روش POE می باشد. همچنین تسترها می توانند به روش POE با یک کابل به دوربین وصل شده که هم کار انتقال دیتا را انجام دهند و هم برق دوربین را در عنگام تست تأمین کنند.
 • DC IN : این درگاه برای شارژ کردن دستگاه تستر تعبیه شده است.
 • USB: از این پورت به منظور ارسال تصاویر ضبط شده تستر که از دوربین به داخل وسایل جانبی ذخیره سازی مانند فلش استفاده می شود.
 • DC 12v output: از این درگاه برای تأمین برق دوبین های آنالوگ بهنگام تست استفاده می شود.
 • شیار Micro SD : از این شیاربرای قرار دادن کارت SDبعنوان حافظه جانبی برای ضبط تصاویر دریافتی استفتده می شود.

 

ابعاد دستگاه تستر دوربین مداربسته

معمولاً ابعاد این دستگاه ۷ اینچ می باشد اما بعضی از مدل ها وجود داردن که بدون مانیتور هستند که برای دیدن تصاویر دریافتی آنها با قابلیت انتقال تصویر به گوشی قادر خواهیم بود تا تصاویر که دستگاه تستر دورن خود دارا می باشد را مشاهده کنیم.

  برخی از قابلیت های دیگر تستر دوربین مداربسته

 • اندازه گیری ولتاژ
 • کنترل دوربین اسپید دام
 • داری چراغ قوه
 • مولتی متر
 • تست دیود
 • تست کابل تلفن
 • تست میکروفن
 • قابلیت اتصال wifi
 • ضبط تصاویر و عکس گرفتن از آن

 

جمع بندی : با توجه به مطالب بالا دریافتیم که برای اینکه فرآیند در هنگام تست دوربین سریعتر انجام شود و در هنگام نصب دوربین های مداربسته مشکل خرابی دوربین را نداشته باشیم می توانیم با استفاده از دستگاه تستر برای این منظور استفاده کنیم که با توجه به توضیحات وارد شده در بالا این دستگاه کارایی های دیگری هم دارند که تهیه آن برای یک نصاب دوربین مداربسته امروزی یک امر مهم تلقی می شود.

 

شکت الکامپ با داشتن مجوز رسمی از سوی اتحادیه صنف دوربین های مداربسته و ۱۷ سال سابقه مفید در زمینه واردات، مشاوره، فروش و نصب آماده است تا با کادر مجربی که در اختیار داردمشتریان گرامی در امور مختلف مربوط به دوربین های مداربسته یاری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *