تکنولوژی ضد مه گرفتگی (Defog) در دوربین مداربسته چیست ؟

تکنولوژی ضد مه دوربین مداربسته

 

همانطور که در جریان هستید دوربین های مداربسته امروزه به میزان بسیاری بمنظور بالا بردن نظارت و امنیت محل کاربران مورد استفاده قرار می گیرد و می توان با کمی پیگیری متوجه شد که این تجهیزات نظارتی در انواع مکانهای باز و بسته مورد استفاده قرار گرفته اند  که با پیشرفت تکنولوژی در دنیای امروز شاهد این هستیم که این دوربین های مداربسته در انواع مختلف از نظر ظاهری و کارایی در حال تولید و ارائه می شود که کاربران بهتر قبل از تهیه آنها به بررسی قابلیت های هریک از دوربین های مداربسته بپردازند تا بتوانند بهترین نوع مناسب را برای خود انتخاب کنند که ما به شما پیشنهاد می کنیم که با مشاوره از یک فرد خبره  در این زمینه راهنمایی لازم را دریافت کنید.

همانطور که در مقالات قبلی شرکت الکامپ اشاره شد، گفتیم که دوربین های مداربسته در محیط های بیرونی بخاطر اینکه تحت عوامل نا مساعد جوی کار می کنند باید از یکسری قابلیت هایی مانند استاندارد IP که برای مقابله با آب ، رطوبت و گرد وخاک است پشتیبانی کنند تا بتوانند بدون هیچ مشکلی بکار خود بپردازند. اما این تنها مشکل برای دوربین های مداربسته نمی باشد و عوامل دیگری هم می توانند برای کارکرد و تصویر برداری خوب دوبین های مداربسته مزاحمت ایجاد کند.

یکی از عوامل مه آلودگی محیط می باشد که در شرایطی مانند گرد وخاک شدیدی و یا زیاد شدن رطوبت هوا آین حالت در محیط باز بوجود می آید و باعص می شود که دید دوربین مداربسته برای نظارت بهتر محیط اطراف بشدت پایین بیاید.

 

برای حل مشکل مه آلودگی چه کار باید کرد ؟

برای حل این مشکل بهتر است از دوربین های مداربسته با قابلیت ضد مه آلودگی هستند استفاده کرد. در این دوربین های مداربسته برای حل این مشکل از الگوریتم خاص استفاده می شود که با بالا بردن میزان کنتراست تصاویر و فشرده سازی آنها قبل از ارسال سبب می شود که این مشکل تاری تصویر به حداقل برسد و تصویر را با کیفیت مناسب به کاربر تحویل دهد.

 

الگوریتم ضد مه گرفتگی (Defog) چگونه عمل می کند ؟

این الگوریتم کیفیت تصاویر را براساس چگالی مه بهبود می بخشد. که بطور کلی در ۲ مرحله صورت می گیرد :

  • تشخیص میزان چگالی مه یا گرد و خاک
  • نحوه بازسازی و تصحیح سیکنال ویدیوئی می باشد.

الگوریتم ضد مه گرفتگی بصورت کامل به تجزیهو تحلیل تصویر می پردازد و پیکسل به پسکل آن را مورد بازسازی قرار می دهد.

این کار به هیچ وجه در عملکرد دوربین مداربسته تأخیر نمی اندازد چون در داخل خود دوربین مداربسته این کار صورت می گیرد.

این قابلیت امروزه در اکثر دوربین های مداربسته که قابلیت کار در محیط های بیرونی را دارند موجود می باشد.

شرکت الکامپ با داشتن ۱۷ سال سابقه درخشان در امر واردات ، مشاوره ، فروش و نصب دوربین های مداربسته آماده است تا شما مشتریان گرامی را با استفاده از کادر مجربی که در اختیار دارد ، همراهی کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *