تکنولوژی POE در دوربین های مدار بسته

تکنولوژی POE در دوربین های مدار بسته

POE در دوربین مدار بسته مخفف POWER OVER ETHERNET و به معنای انتقال انرژی الکتریکی از طریق کابل شبکه می باشد که به کابل اجازه می دهد تا علاوه بر تصویر , انرژی برق را هم منتقل کند . این همراهی اطلاعات تصاویر دوربین مدار بسته و جریان برق نیاز به یک منبع نیروی مجزا دارد که باعث جلوگیری از افزایش کابل مورد نیاز می شود .در شرایطی که دوربین مدار بسته تحت شبکه و دستگاه ذخیره ساز NVR هر دو مجهز به تکنولوژی POE باشند می توانند به راحتی برق و دیتا را از طریق کابل شبکه منتقل کنند . بسیاری از انواع تجهیزاتی که تحت شبکه کار می کنند در بازار وجود دارند که هر کدام امکان اتصال به سیستم شبکه را دارند و نیازمند منبعی برای تغذیه الکتریکی نیز هستند . زمانی که تعداد این دستگاه ها افزایش پیدا کند کابل کشی همزمان برق و شبکه این تجهیزات نیز پیچیده تر و هزینه بر خواهد شد از این رو فناوری POE این امکان را میدهد تا علاوه بر انتقال اطلاعات , عمل برق رسانی نیز برای دستگاه ها و دوربین مدار بسته تحت شبکه نیز فراهم شود . تمامی تجهیزاتی که دارای تکنولوژی POE هستند می توانند برق و توان مصرفی خود را از طریق شبکه دریافت کنند و دیگر نیاز به آداپتور و کابل های برق نخواهد بود . انواع دوربین های مدار بسته کوچک و بزرگ می توانند این قابلیت را پشتیبانی کنند . تحریریه الکامپ قصد دارد در این مقاله فناوری POE را مورد بررسی قرار دهد پس با ما همراه باشید .

تفاوت استفاده از POE به جای آداپتور

همه ی دوربین های مدار بسته نیاز به منبع تغذیه الکتریکی دارند . POE با استفاده از یک کابل شبکه که برای انتقال داده ها به دوربین مدار بسته متصل است می تواند انرژی مورد نیاز دستگاه را نیز تامین کند یعنی به جای استفاده از کابل شبکه در کنار کابل تامین برق , هر دوی این ها از طریق کابل شبکه به وسیله ی تکنولوژی POE تامین می شود . در گذشته از منابع تغذیه با ولتاژ پایین یا همان آداپتور ها , انرژی مورد نیاز دوربین های مدار بسته را تامین می کردند که خود این روش هزینه ی زیادی را به خود اختصاص می داد .

کاربرد های فتاری POE

مصارف POE را میتوان به صورت های زیر تقسیم بندی نمود :

  • تلفن های VOIP : با استفاده از POE تلفن ها فقط نیاز به یک اتصال دارند .
  • دوربین های مدار بسته تحت شبکه
  • WIFI و بلوتوث
  • دستگاه های صنعتی مانند سنسور ها و کنترلر ها و …
  • سیستم های پیجر و تقویت کننده بلندگو ها ی نصب شده و …
  • و …

دوربین های مدار بسته در زمان نصب و اجرا نیاز به ۲ اتصال مهم دارند :

  1. اتصال به شبکه برای نشان دادن تصویر و پخش آنلاین تصاویر دوربین مدار بسته در زمان ضبط
  2. اتصال به برق برای انتقال قدرت الکتریکی

مزایای فناوری POE در دوربین مدار بسته

صرفه جویی در هزینه های بستر سازی

به دلیل این که هر دو عمل انتقال تصاویر دوربین مدار بسته و برق در فناوریPOE  تنها بر روی یک کابل انجام می گیرد در نتیجه در کاهش هزینه های کابل کشی بسیار اثر گذار است .

سهولت در نصب و انعطاف پذیری

بهره گیری از فناوری POE در نصب و راه اندازی تجهیزات منجر به کاهش چشم گیر هزینه ها می شود . تجهیزاتی از جمله دوربین های مدار بسته و دستگاه های ضبط NVR و … می توانند در هر نقطه ای از پروژه که بیشترین کاربرد را دارند قرار بگیرند یا در صورت لزوم به مکان دیگری منتقل داده میشود بدون آنکه نیازی به کابل کشی باشد . همچنین فناوری POE این امکان را به شما می دهد که تجهیزات خود را در مکان های غیر قابل دسترس نصب کنید .

کارایی بیشتر و بهتر

انتقال اطلاعات تصاویر دوربین مدار بسته و انتقال برق از طریق POE یک فناوری هوشمند به حساب می آید . برق POE از یک منبع مرکزی تامین می گردد و دیگر نیازی به مجموعه ای از آداپتور ها به صورت جداگانه برای هر دستگاه وجود ندارد . در ضمن با در نظر گرفتن یک منبع برق اضطراری یا همان دستگاه UPS نیز می توانید در هنگام قطعی برق نیز از کارکرد آن مطمئن شوید .

قدرت یا توان فناوری POE

توان خروجی دستگاه POE یکی از عوامل اصلی لست که باید در هنگام خرید و انتخاب به آن توجه کرد . همچنین با توجه به تعداد دوربین ها و وسعت پروژه باید سایر مشخصات مانند تعداد پورت های خروجی توان کل دستگاه و نیز توان مصرفی دستگاه های متصل شونده باید در نظر گرفته شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *