دزدگیر اماکن چیست ؟

قابلیت هشدار در دوربین مداربسته

اما بغیر از دوربین مداربسته ، دستگاه های حفاظتی دیگری هستند که بمنظور حفاظت از اماکن مورد استفاده قرار می گیرند که یکی از انواع آنها دزد گیرهای اماکن می باشند.این دستگاه حفاظتی بمنظور بالا بردن امنیت مکان مورد نظر می توان بصورت تکی  و یا در کنار دوربین مداربسته بمنظور بالا بردن امنیت اماکن استفاده کرد. این دستگاه های حفاظتی از نظر ظاهری دارای انواع مختلفی می باشند ولی در کل کارکرد همگی آنها یکی میباشد.

طرز کار دزدگیرهای اماکن چگونه است ؟

در این دزدگیرها از یک سری سنسور حرکتی استفاده می شودکه دارای پرتوهای مادون قرمز می باشند و در زمان فعال بودن بمحض اینکه شخصی در محدوده مشخص وارد شود و یا حرکت کند سنسور این حرکت را به پنل اصلی منعکس می کند و آن شروع با آژیر کشیدن یا به اصطلاح هشدار دادن می کند.

دزدگیرهای اماکن در ابتدا بصورت ساده بودند که در صورت دریافت تشخیص حرکت غیر مجاز شروع به آژیر کشیدن می کردند اما با گذشت زمان پیشرفته تر شدند ، بطوریکه بعدها این قابلیت را پیدا کردند که با متصل شدن به خط تلفن ثابت و ذخیره شماره تلفن کاربر در صورت خطر هشدار را از طریق خط تلفن به کاربر خود اعلام می کردند.

امروزه این دزدگیر پشیرفته تر از همیشه شدند و با قابلیت نصب سیمکارت به درون آنها می توانند رخدادهای صورت گرفته در محیط را بصورت پیامک به کاربران خود اعلام کنند.

دزگیرهای اماکن از چه قسمت هایی تشکیل شده اند ؟

  • حسگر یا سنسور : این قطعات وظیفه نظارت بر قسمت های مختلف مکان (با زو بسته شدن درب ، حرکت ، ارتعاش و..) را برعهده دارد. و با نصب آنها در محل و یا اطراف آن وظیفه نظارت بر محیط را دارند و در صورت تشخیص حرکت غیر مجاز آنرا به پنل مرکزی ارسال می کنند.

  • پنل کنترل زنگ هشدار : این دستگاه مغز سیستم دزدگیر بحساب می آید که قابلیت خواند و تشخیص سیگنال خاموش/روشن و نفوذ غیرمجاز را دارد. این پنل امروزه بصورت کامپیوتری می باشند و درون یک محفظه فلزی قرار می گیرند.
  • صفحه کلید : شامل دستگاه کوچکی است که معمولاً بر روی دیوار نصب می شود که رابط بین کاربر و دزدگیر می باشد که همراه با صفحه کلید دارای نمایشگر کوچک و چراغ نشانگر می باشد.

  • تجهیزات هشدار دهنده : در صورت ایجاد خطر ، این وضعیت توسط تجهیزات هشدار دهنده به کاربر و یا نیروهای امنیتی اعلام می شود که این اعلام می تواند بصورت آژیر، تماس و یا پیامک و یا پراغ چشمک زن باشد.

 

  • تجهیزات امنیتی : این تجهیزات شامل نور افکن، دوربین های مداربسته هستند که حرکات مشکوک را تشخیص می دهند.

  • اتصالات داخلی : ابین اجزای مختلف سیستم دزدگیر اماکن اتصالاتی وجود دارد که این اتصالات بصورت ، سیم کشی، بیسیم و یا از طریق شبکه صورت می گیرد.

 

در پایان می توان گفت که سیستم دزدگیرهای اماکن وسیله ای کارآمد است برای بمنظور ورود افراد غیر مجاز به محل مورد نظر با استفاده از سیستم های هشداری که دارد مورد استفاده قرار می گیرد که می توان آنها را بصورت تکی و یا بمنظور کامل کردن سیستم امنیتی اماکن در کنار دوربین های مداربسته بکاربست.

شرکت الکامپ با داشتن ۱۷ سال سابقه مفید در امر واردات ، مشاوره ، فروش و نصب دوربین های مداربسته و سیستم های حفاظتی اماکن با استفاده از کادر مجربی که در اختیار دارد آماده است تا شما مشتریان گرامی در زمینه های مربوطه همراهی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.