دستگاه DVR هیبرید چیست ؟

DVR دوگانه

 

امروزه بسیاری از مردم برای حفظ امنیت و حراست محل خود از دوربین مدار بسته استفاده می کنند. دوربین مدار بسته مانند سایر تجهیزات الکترونیکی با پیشرفت تکنولوژی توسعه می یابد و از نظر امکانات و قابلیت ها دارای تنوع خاص خود می باشد که امروزه این دوربین ها به دو دسته کلی دیجیتال و آنالوگ تقسیم می شود.

دوربین های مداربسته آنالوگ مدل قدیمی تر این دوربین های مدار بسته می باشند از نظر کیفیت تصویر و امکانات در حد متوسطی می باشد گرچه امروزه مدلهایی با کیفیت HD , Full HD  این دوربین ها در بازار موجود است اما کیفیت و قابلیت آنها به پای دوربین های دیجیتال نمی رسد اما نسبت به آنها دارای نصب ساده تر و قیمتی ارزان می باشند

دوربین های دیجیتال یا تحت شبکه (Ip) نسل جدیدتر دوربین های مدار بسته می باشند که از نظر کیفیت تصویر بالاتر از دوربین های آنالوگ می باشند و برای انتقال تصاویر از پرتکل شبکه  بجای کابل استفاده می کنند. این دوربین های مداربسته خود دارای سیستم عامل می باشند و می تواند کار پردازش تصویر را انجام دهد که در واقع به نوعی کامپیوتر کوچک محسوب می شود. با این حال این دوربین ها از نظر قیمتی گران تر از مدل آنالوگ هستند و برای نصب تجهیزات آن کمی نیاز به دانش شبکه است که این دو موردی که گفته شد می توان از معایب این دوربین های مدار بسته در نظر گرفت

 

برای برخی از مشتریان سوالاتی مطرح می شود که این است آیا با توجه به اینکه دوربین های دیجیتال دارای قیمت بالایی هستند امکانی هست که بتوان در یک سیستم مدار بسته بتوان دوربین های آنالوگ و دیجیتال را در کنار هم و بدون استفاده از تجهیزات جداگانه استفاده کرد؟  در پاسخ می توان گفت که با استفاده از دستگاه DVR هیبرید می توان این مشکل را رفع کرد.

در واقع dvr هیبرید دستگاهی است که برای تلفیق دو دسته دوربین مدار بسته بکار می رود.

این دستگاه در چه مواقعی کاربرد دارد ؟

  • در مواقعی که طرف از دوربین های مدار بسته انالوگ استفاده می کند و در آینده قصد استفاده از دوربین های مداربسته Ip را داشته باشد می تواند از این دستگاه برای ضبط تصاویر هر دو نوع دوربین استفاده کند.
  • یا شخصی فروشگاهی دارد که می خواهد از سیستم مدار بسته برای آنجا استفاده کند او برای پایین آوردن هزینه می خواهد در بیشتر  قسمت های فروشگاه که خیلی با اهمیت نیستند از دوربین آنالوگ استفاده کند و فقط برای قسمت صندوق که برای خیلی مهم است و می خواهد تصویر کیفیت بالایی داشته باشد از دوربین IP استفاده می کند.

 

اما نکاتی را باید در استفاده از این دستگاه در مواقعی که از هر دو نوع دوربین استفاده می کنیم رعایت کرد. در این دستگاه ها در مواقعی که از دوربین دیجیتال استفاده می کنید بنا به رزولشن آن به ازای ۱ مگا پیکسل یک دوربین آنالوگ کنار می رود  که در ادامه یک مثالی برای آن می زنیم.

 

فرض کنید ما یک دستگاه DVR 16 کاناله داریم که در پشت آن جای اتصال ۱۶ دوربین آنالوگ وجود دارد حال می خواهیم ۲ دوربین دیجیتال با کیفیت ۲ و ۱ مگاپیکسل  در کنار آنالوگ ها استفاده کنیم. همانطور که گفتیم به ازای هر مگاپیکسل دوربین دیجیتال یک دوربین آنالوگ کنار می رود. در اینجا جمع مگا پیکسل دوربینها ۳ می شود پس بنابراین ۳ دوربین انالوگ کنار می رود ما حداکثر می توانیم از ۱۳ دوربین در کنار دو دوربین تحت شبکه استفاده کنیم.

 

پس بنابراین می توان نتیجه گرفت که استفاده از دستگاه ضبط DVR هیبرید موقعی کاربرد دارد که بخواهیم در سیستم مدار بسته مان بطور همزمان و بدون هزینه و سخت افزار اضافی از هر دو نوع دوربین (آنالوگ و دیجیتال) استفاده کنیم

شرکت الکامپ سیستم پاسارگاد با داشتن ۱۷ سال سابقه درخشان در زمینه واردات، مشاوره ، فروش و نصب دوربین های مدار بسته  آماده است تا مشتریان گرامی را در این زمینه راهنمایی کند

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *