دوربین مداربسته ضد آب چیست ؟

دوربین مداربسته ضدآب

دوربین های مداربسته امروزه یکی از مهمترین و پرکاربردترین سیستم ها بمنظور بالابردن و میزان امنیت و نظارت اماکن مختلف از سوی کاربران مورد استفاده قرار می گیرند و از سوی دیگر با پیشرفت تکنولوژی این سیستم های نظارتی دارای انواع مختلفی از نظر ظاهری و کارایی می باشد  که هر کدام بمنظور استفاده در محل و موقعیت های خاصی تولید عرضه شده اند که برای کاربران بتوانند بهترین نوع را متناسب با نیازشان انتخاب کنند لازم است که قبل از تهیه این دوربین های مداربسته با شخص متخصص در این زمینه یک مشورتی داشته باشند.

دوربین های مداربسته امروزه بخاطر اهمیتی که بمنظور نظارت و حفاظت پیدا کرده اند در انواع مکانهای باز و بسته با کاربری های متفاوت مورد استفاده قرار می گیرند و می توان این دوربین ها را در مکانهایی مانند خیابان ها ، پارک ها ، تفرجگاه ها، منازل ، ادارات، ارگانهای و بسیاری از اماکن را دید که از این دوربین های مداربسته برای حفظ امنیت اماکن کاربران استفاده می شوند.

در محیط های باز  بدلیل وجود شرایط نامساعد جوی مانند باران ، رطوبت ، ضربه و … شرایط برای کار کردن دوربین های مداربسته نسبت به محیط داخل مشکل می باشد که یکی از این دغدغه ها وجود رطوبت و باران می باشد که باید دوربین مداربسته در صورت ایجاد چنین شرایط محیطی باید دارای مقاومت بازم باشد تا بتواند بدون هیچ مشکلی به کار خود ادامه دهد.

برای همین منظور دوربین مداربسته باید از نظر فیزیکی دارای مقاومت لازمه در برابر وجود آب یا رطوبت باشد تا از ایجاد مشکل در چنین ممانعت لازم را بعمل آورد.

برای این منظور در دوربین های مداربسته و دیگر دستگاه های الکترونیکی از استانداردی تحت عنوان استاندارد IP که مخفف کلمه international Protection بمعنی محافطت بین المللی می باشد که بیانگر این است که دوربین مداربسته تا چه حد می تواند در برابر شرایط نامساعد جوی مقاومت نشان دهد.

در این استاندارد از  ۲ عدد جلوی عبارت IP استفاده می شود که عدد سمت چپ بیانگر مقاومت دوربین مداربسته در برابر گردو خاک است و عدد سمت راست بیانگر مقاومت دوربین در برابر آب می باشد که بطور عادی این اعداد در محدوده  تا می باشند که عدد ۱ نشانگر کمترین مقاومت و  عدد ۶ باینگر بیشتری مقاومت می باشد مانند IP66 . اما در شرایط خاص این اعداد را می توان تا مقدار ۹ برای دوربین های مداربسته خاص حساب کرد.

میزان مقاومت دوربین های مداربسته در برابرآب و رطوبت می تواند متغییر باشد که برای اینکه یک دوربین مداربسته در شرایط زیر باران محیط بیرون بتواند بخوبی به کارش ادامه دهد لازم است که دارای استاندارد IP 65 باشد. اما اگر قرار باشد دوربین مداربسته ای را در محیط زیر آب مورد استفاده قرار دهیم آن موقع شرایط فرق می کند این استاندارد IP 65 توان مقاومت در چنین شرایطی را ندارد. برای همین با ید از دوربین مداربسته مخصوص این کار و با استاندارد IP 89 استفاده کرد تا بتوان بدون هیچ مشکلی در زیر آب به کارش ادامه دهد.

در همین منظور پیشنهاد می شود که از خرید دوربین های مداربسته با برندهای متفرقه خودداری کنید ، چون این دوربین های مداربسته کیفیت و استانداردهای لازمه برای کابران ندارند و در اغلب مواقع برای کابران مشکل ساز می شوند. برای همین ما پیشنهاد می کنیم که از دوربین های مداربسته برند PELCOTECH , UNIMO استفاده کنید که جدای اینکه دارای کیفیت تصویر عالی و استاندارد جهانی هستند ، از سوی  شرکت الکامپ که جزء ۵ شرکت برتر در زمینه نصب دوربین های مداربسته می باشد ارائه می شود که دارای مجوز رسمی از سوی اتحادیه صنف دوربین های مداربسته می باشد بشناسه صنفی ۰۴۶۷۱۳۷۳۲۳ می باشد و ۱۷ سال سابقه درخشان در این زمینه می باشد که علاوه بر اینکه این دوربین های مداربسته را با قیمت رقابتی نسبت به دیگر شرکت ها ارائه می دهد ، بلکه  با ضمانت های بی قید و شرط طولانی مدتی که برای این دوربین های مداربسته در نظر گرفته باعث شده تا مشتری در طی این مدت طولانی هیچ دغدغه بابت خرابی احتمالی نداشته باشد.

مشتریان گرامی برای تهیه دوربین های مداربسته از سوی شرکت الکامپ می توانند با کارشناسان شرکت تماس گرفته تا آنها راهنمایی های لازم را بمنظور خرید بهترین نوع دوربین مداربسته مظابق با نیاز شما انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *