دوربین مداربسته لامپی

دوربین مداربسته لامپی

یکی از انواع دوربین های بیسیم دوربین مداربسته لامپی است. این دوربین ها به دلیل راحتی و آسانی نصبشان نیازی به نصاب ندارند. ظاهر این دوربین ها شبیه به لامپ است و همین باعث شده تشخیص آن از لامپ سخت تر بوده و به ایجاد امنیت کمک زیادی کند.

دوربین های مداربسته لامپی ویژگی های زیادی دارند اما بسیار ارزان هستند. این دوربین ها نصب آسان و سریعی دارند. منبع تغذیه این دوربین ها سیم کشی ها موجود برای لامپ ها است.

انواع دوربین مداربسته لامپی

دوربین مداربسته لامپی براساس یک سری ویژگی به انواع مختلفی تقسیم می شود. اصلی ترین دسته بندی این نوع دوربین ها شامل:

دوربین مداربسته لامپی وای فای

دوربین مداربسته لامپی وای فای یکی از محبوب ترین نوع های این سری دوربین است. برای راه اندازی این نوع دوربین به مودم اینترنت نیاز دارید. اگر این نوع دوربین را تهیه کردید مودم را درجایی بگذارید که قابل دید نباشد.

دوربین مداربسته لامپی سیم کارت دار

یکی از رایج ترین و پر استفاده ترین نوع دوربین مداربسته لامپی سیمکارت دار آن است که به دلیل عدم نیاز به مودم و کاهش هزینه اینترنت بسیار محبوب شده است. در این نوع دوربین شما می توانید تصاویر را به صورت آنلاین دریافت کنید.

دوربین مداربسته لامپی دید در شب

یکی دیگر از انواع دوربین مداربسته لامپی ، دوربین های دید در شب است که این ویژگی به لطف فناوری مادون قرمز فراهم می شود. این نوع دوربین قابلیت ضبط تصاویر حتی در تاریکترین نقاط را نیز دارا است.

معایب دوربین های مداربسته لامپی

 1. استفاده از مموری به جای هارد :

به طور کلی دوربین های مداربسته چه دوربین های تحت شبکه و چه دوربین های آنالوگ برای ذخیره تصاویر به حافظه نیاز دارند. در  اکثر دوربین ها از هارد استفاده می شود. فضای ذخیره سازی هارد بسیار زیاد بوده و می‌تواند اطلاعات را به مدت ۱ تا ۴ ماه و گاهی بیشتر ذخیره کنند.

دوربین مداربسته لامپی چون به هارد متصل نیست از حافظه های کوچکتر مانند مموری استفاده می کند. مموری‌ها نسبت به هاردها فضای بسیار کمی دارند و اطلاعات را به مدت حداکثر ۳۰ روز ذخیره می‌کنند. در صورتی که اطلاعات را برای مدت زمان طولانی لازم دارید بهتر است این نوع دوربین را انتخاب نکنید.

 1. تشخیص چهره ضعیف :

همچنین این دوربین ها چون تصاویر ۳۶۰ درجه ای را تهیه می‌کنند تشخیص چهره و جزئیات به صورت دقیق در آن سخت است.

 1. حافظه کم :

یکی دیگر از معایب دوربین های مداربسته لامپی حافظه کم آنها است که در صورتی که حافظه پر شود، برای ثبت تصاویر جدید؛ خودبه خود تصاویر قدیمی حذف می شوند.

دقت داشته باشید که نباید این دوربین را در معرض آب و نور آفتاب قرار دهید.

مزایای دوربین مداربسته لامپی

این نوع دوربین ها از پرفروش ترین نوع دوربین های مداربسته است. مزایای دوربین مداربسته لامپی شامل:

 • لنز ۳۶۰ درجه

زاویه دید دوربین های مداربسته لامپی ۳۶۰ درجه است و یک دید کامل در محیط ایجاد می کند.

 • پوشش زیاد منطقه

تنها با یک دوربین مداربسته لامپی می توان یک محیط ۸۰ متری را با کیفیت بالا کنترل کرد.

 • قیمت مناسب

دوربین مداربسته لامپی به نسبت سایر دوربین ها قیمت کمتری دارد.

 • فناوری های جدید

از فناوری ها جدید موجود در دوربین مداربسته لامپی می توان به تشخیص حرکت، ضبط صدا، زوایه دید ۳۶۰ درجه، زوم هنگام بازبینی تصاویر و انتقال صدای دو طرفه اشاره کرد.

 • اتصال به اینترنت

یکی از ویژگی های دوربین مداربسته لامپی اتصال آن به اینترنت است که با کمک این ویژگی شما می توانید تصاویر را به صورت آنلاین در تلفن همراه یا هر مانیتور تعیین شده ببینید.

 • مخفی بودن دوربین

چون این نوع دوربین هیچ تفاوتی با لامپ های کم مصرف ندارد تشخیص آن سخت و گاهی غیر ممکن است.

 • ذخیره اطلاعات

دوربین های مداربسته لامپی، تصاویر را علاوه بر ارسال به صورت آنلاین در مموری کارت نیز ذخیره می کند.

 • تشخیص حرکت

دوربین مداربسته لامپی دارای سنسورهایی هستند که می توانند زمان حرکت شی شروع به فیلم برداری کنند و اطلاعات را  به صورت آنلاین ارسال کند یا اینکه آن را ذخیره کند. با فعال کردن این گزینه زمانی که شما در محیط نیستید و فردی وارد آن می شود برای شما یک پیام ارسال می شود و می توانید با کمک اپلیکیشن سریعا به دوربین دسترسی داشته و محیط را بررسی کنید.

 • دریافت و ارسال صدا

دوربین مداربسته لامپی علاوه بر نمایش آنلاین و ذخیره سازی تصاویر امکان دریافت صدای محیط و همچنین صحبت کردن از راه دور را دارند.

 • دارای نور

دوربین های مداربسته لامپی دارای ۳ چراغ LED هستند که علاوه بر روشنایی به غیرقابل تشخیص بودن آن نیز کمک می کنند. همچنین وجود این چراغ ها به روشن کردن محیط و ضیط تصاویر با کیفیت کمک می کنند.

 • بیسیم

مهم ترین ویژگی دوربین مداربسته نصب آسان و بدون نیاز به کابل است. این نوع دوربین ها حتی برای تغذیه برق هم نیازی به سیم کشی ندارند.

تفاوت دوربین های مداربسته لامپی با یکدیگر

 • زاویه دوربین : دوربین های مداربسته لامپی از نظر ظاهری همه شبیه به هم هستند اما برخی دوربین ها دارای لنز ۳۶۰ درجه و برخی دارای لنز ۹۰ درجه هستند. بدیهی است که دوربین هایی با لنز ۳۶۰ کارایی بهتری دارند.
 • حافظه : همه دوربین های مداربسته لامپی از حافظه مموری استفاده می کنند اما حافظه قابل قبول هر دوربین متفاوت است. حافظه ها با ظرفیت های ۳۲، ۶۴ و ۱۲۸ گیگ وجود دارند. دقت داشته باشید که زمان خرید حافظه به دفترچه راهنمای دوربین مراجعه کنید و ببینید دوربینتان تا حافظه چند گیگی را پشتیبانی می کند.
 • کیفیت تصویر : از دیگر تفاوت دوربین های مداربسته لامپی به کیفیت تصاویر می توان اشاره کرد. دوربین های مداربسته لامپی کیفیت های متفاوتی دارند که بهترین کیفیت آن full HD است. طبیعی است که هر چه دوربین مداربسته لامپی گران تر باشد کیفیت تصاویر نیز بهتر است.
 • برند: در آخر یکی از مهم ترین پارامترهایی که در زمان خرید دوربین مداربسته لامپی باید به آن توجه کرد شرکت سازنده و نرم افزار مورد استفاده است. نصب راحت اپلیکیشن دوربین مداربسته، استفاده آسان آن و تعدد آپشن های آن از مزایایی است که باید در نظر بگیرید.

دوربین مداربسته لامپی ۳۶۰ درجه

همانطور که گفته شده دوربین های مداربسته لامپی دارای دو زوایه دید هستند؛ زاویه دید ۹۰ درجه و زاویه ۳۶۰ درجه.  دوربین هایی که دارای زاویه ۳۶۰ درجه هستند یک تصویر کامل از محیط را تهیه می کنند. در این نوع دوربین ها تمام محیط و گوشه ها به صورت کامل ضبط می شوند. در واقع یک تصویر پارانوما از محیط توسط دوربین مداربسته لامپی با زاویه ۳۶۰ درجه تهیه می شود.

دوربین مداربسته لامپی تحت شبکه

 

دوربین مداربسته لامپی تحت شبکه همانند سایر دوربین های مداربسته تحت شبکه برای ارسال اطلاعات از پروتکل های شبکه استفاده می‌کند. این نوع دوربین با اتصال به اینترنت، اطلاعات را ارسال می کند. دوربین های مداربسته لامپی تحت شبکه نیز بدون سیم هستند و در محل نصب لامپ های معمولی نصب می شوند.

بهترین مدل دوربین مداربسته لامپی

با توجه به آنچه که گفته شد می توان فهمید دوربین مداربسته، دوربینی است که کیفیت تصاویر در آن Full HD است، از حافظه ۶۴ یا ۱۲۸ پشتیبانی کند و زاویه دید ۳۶۰ داشته باشد است.

دوربین مداربسته لامپی وایرلس

دوربین مداربسته لامپی وایرلس هیچگونه نیازی به کابل و سیم ندارد و به صورت وایرلس کار کرده و تصاویر را ضبط و ارسال می کند. همانطور که گفته شد این ویژگی باعث شده است که این نوع دوربین هیچ نیازی به سیم و کابل نداشته باشد. عدم نیاز به سیم و کابل باعث کاهش زیاد هزینه ها شده و علاوه بر آن به مخفی بودن و غیر قابل تشخیص بودن نیز کمک بسیاری کرده است.

قیمت دوربین مداربسته لامپی

مدل های متنوعی از دوربین های مداربسته در بازار موجود است. مهم ترین فاکتورهای تعیین کننده قیمت دوربین مداربسته لامپی کیفیت و شفافیت تصویر، برند دوربین، زاویه دوربین و حافظه آن است. به صورت کلی دوربین مداربسته لامپی دارای ویژگی های فراوان و قیمت بسیار مناسبی هستند.

نصب دوربین مداربسته لامپی

برای نصب دوربین مداربسته لامپی فقط به یک سرپیچ لامپ احتیاج است. اکثر پکیج های دوربین مداربسته لامپی دارای سرپیچ هستند اما این دوربین ها به سرپیچ های معمولی لامپ نیز متصل می شوند.

برای نصب این دوربین به هیچ نوع کابل و سیمی نیاز ندارید.

سخن آخر :

دوربین مداربسته لامپی از محبوب ترین دوربین ها در ایران است. شما با یک جستجوی ساده در اینترنت و یا حتی گوگل ترند متوجه محبوبیت این نوع دوربین و به خصوص افزایش محبوبیت آن در سال های اخیر می شوید. این دوربین ها به علت ویژگی ها خوب و قیمت بسیار مناسبشان به پرفروش ترین و محبوب ترین دوربین های مداربسته تبدیل شده اند. در صورت تمایل به تهیه این نوع دوربین ها حتما به ویژگی دوربین و انتظاراتتان از دوربین مورد نظر توجه کرده و سپس اقدام به خرید کنید.

شرکت الکامپ از بزرگترین شرکت های ارائه دهنده دوربین های مداربسته و سیستم های امنیتی افتخار دارد تا محصولات خود را با مناسب ترین قیمت و بهترین کیفیت به مشتریان خود ارائه دهد. ضمانت پنج ساله برای محصولات الکامپ نیز تضمینی است بر کیفیت محصولات این شرکت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.