سیستم حفاظتی مداربسته چیست ؟ (بخش اول)

سیستم حفاظتی چیست ؟

مقدمه

امروزه با پیشرفت تکنولوژی استفاده از تجهیزات سیستم حفاظتی برای انواع مکانهای مختلف بمنظور حفظ امنیت و حراست  مکانهای مختلف به یک امر ضروری تبدیل شده است و اکثر مردم با شناختی که از این سیستم ها پیدا کرده اند می توانند از آنها برای حفظ امنیت مکانهای مختلف خود استفاده کنند که این مکانها می تواند یک مکان  باز و یا بسته باشد که این مکان های بسته عبارتند از : مکانهای بسته مانند مکانهای سازمانی  ، اداری ، مسکونی  ، عمومی و……  و مکانهای باز مانند : خیابان ، محوطه یک ساختمان ، باغ و……. می توانند باشند

تجهیزات سیستم حفاظتی به چه نوع تجهیزاتی گفته می شود ؟

این تجهیزات عبارتند از سیستم هایی که بمنظور حفظ امنیت و حفاظت مکانهای مختلف  مورد استفاده قرار می گیرند که این تجهیزات مداربسته حفاظتی شامل :

دوربین مداربسته

با استفاده از قابلیت های دوربین های مداربسته قادر خواهیم بود که از فضای مکان مورد نظرمان تصویر برداری کنیم تا در نتیجه بتوانیم یک نظارت مناسب از مکانمان داشته باشیم. اما این تجهیزات شامل چه اجزایی می شوند:

این تجهیزات دوربین های مداربسته معمولاً بصورت پکیج آماده پیشنهادی از سوی شرکت فروشنده ارائه می شود و یا از بصورت جداگانه در صورت نوع متفاوت نیاز مشتری فروخته می شود که این متعلقات چکیج دوربین مداربسته به ۲دسته active , Passive تقسیم می شوند که دسته Active یا فعال به دستگاه هایی مانند دوربین مداربسته ، دستگاه ضبط مرکزی (DVR , NVR) ، هارد دیسک و دستگاه های الکترونیکی که فعال می باشند اشاره کرد.

دسته Passive یا جانبی عبارتند از وسایلی که به عنوان دستگاه جانبی برای راه اندازی سیستم دوربین های مداربسته بکار می روند. این تجهیزات ثانویه عبارتند از : کابل ، راک ، انواع فیش و دیگر وسایلی که به عنوان لوازم جانبی برای راه اندازی دوربین بکار می روند.

 

در حوزه دوربین های مداربسته شرکت الکامپ با ۱۷ سال سابقه درخشان و انجام ۴۰۰۰ پروژه موفقی که نمونه های آن در سازمان ها و ارگان های بزرگ کشور بوده آماده است تا این پکیج ها را با قیمت مناسب ، کیفیت خوب و پشتیبانی فوق العاده به مشتریان عزیر عرضه کنند که در ادامه خلاصه ای از آنها بیان می کنیم

 

  • پکیج برند PELCOTECH : این پکیج یکی از بهترین سیستم دوربین های مداربسته می باشد و شرکت عنوان آنرا چکیج فوق حرفه ای نامگذاری کرده است به این دلیل که دوربین هایی که توسط این برند تولید شده است دارای اصالت آمریکایی بوده و همچنین سنسور تصویر برداری آن توسط شرکت سونی تولید شده در نهایت با تصاویری که از این دوربین گرفته می شود دارای بالاترین کیفیت ممکن می باشد و همچنین با رعایت چنین خصوصیاتی عمر مفید دوربین بالا می رود و مشتری با تهیه پکیج هایی با این برند تا سالیان طولانی از نظر کارایی مشکلی نخواهد داشت. بدین منظور شرکت پکیج هایی که با این دوربین ها تهیه شده اند را ۵ سال گارانتی کرده است که معمولاً هیچ شرکتی چنین خدماتی را به مشتری عرضه نمی کند.

 

  • پکیج برند UNIMO : دوربین های این پکیج دارای کیفیت قابل قبول و قیمت مناسب تری خواهند بود که شرکت الکامپ نام پکیج هایی که از این دوربین ها استفاده شده پکیج اقتصادی گذاشته است. این دوربین ها دارای دوسال گارانتی بی قید وشرط می باشند و مشتریانی که دنبال پکیجی می باشند که کیفیت آن خوب باشند و از نظر قمیتی اقتصادی باشند این پکیج می تواند یک انتخاب ایده آل باشد.

 

 

  • پکیج برند SIEMENCE : برند دوربینی که در این پکیج مورد استفاده قرار گرفته از کیفیت معمولی و قابل قبولی هستند که بیشتر بدرد مکانهای با امنیت معمولی و مکان های مسکونی می باشند. پکیج این برند ها جزء ارزانترین پکیج های شرکت می باشند که دارای یکسال گارانتی بی قید وشرط هستند.

 

نتیجه گیری : باتوجه به مطالب فوق دریافتیم که سیستم های حفاظتی شامل چند بخش می باشد که یکی از بخش های آن دوربین های مداربسته می باشند و بخش های دیگر آن شامل دزدگیر و سیستم اطفاء حریق می باشند که در قسمت های بعدی مقاله به آنها خواهیم پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.