قابلیت دید درشب رنگی (Starlight) در دوربین های مداربسته چیست

دوربین های مداربسته امروزه با پیشرفت تکنولوژی تحت تأثیر این قضیه قرار گرفته اند و با قابلیت گسترده ای که تولید کنندگان آن در نظر گرفته اند امروزه دارای انواع مختلفی از نظر ظاهری و قابلیت های نرم افزاری / سخت افزاری می باشند که هرکدام از آنها بمنظور کاربرد خاصی تولید و بکار گرفته می شود که امروزه شاهد استفاده از این تجهیزات نظارتی در انواع مکانهای باز و بسته با کاربری های متفاوت می باشیم. امروز در تحریریه شرکت الکامپ قصد داریم به بررسی دوربین های مداربسته دید درشب رنگی بپردازیم ، پس برای آشنایی با آن با ما همراه باشید.

یکی از قابلیت هایی که طی چند سال اخیر دوربین های مداربسته بمنظور نظارت کاربران مورد استفاده قرار می دادند ، قابلیت دید در شب می باشند که در آن از LED های مادون قرمز برای تأمین نور کافی دوربین مداربسته در هنگامیکه محیط تاریک است و یا نور آن بسیار ضعیف است بمنظور تأمین نور محیط استفاده می شود. این نور مادون قرمز امروزه توانسته تا حد مطلوبی نور محیط را بمنظور تصویر برداری بهتر دوربین مداربسته تأمین کند که با استفاده از بهترین LED با بیشترین تعداد می توان تا مسافت ۴۰ متر را بمنظور تأمین نور دوربین مداربسته برای تصویر برداری را تأمین کرد.

اما با این حال این نور مادون قرمز دارای مشکلاتی می باشد که یکی از آن سیاه و سفید بودن تصویر می باشد که برخی از جزئیات تصویر را نمی توان تشخیص داد. همچنین یکی دیگر از مشکلات آن عدم تشخیص چهره می باشد ، بدین صورت که غیر از سیاه و سفید بودن تصویر در هنگامیکه شخص و یا شئ در نزدیکی دوربین مداربسته قرار گیرند بدلیل تابش زیاد نور مادون قرمز به آن مانند یک منبع نوری برای کاربر تصویر برداری می شود و ویژگی آن قابل تشخیص نمی باشد . برای همین منظور امروزه سازندگان بفکر حل این مشکل سیاه و سفید افتادند و از قابلیتی بنام دید در شب رنگی استفاده می کنند که با استفاده در آن می توان در یک مکان تاریک یک تصویر رنگی با کیفیت روشنایی خوب برای کاربر به ارمغان آورد.

 

خصوصیات دوربین های مداربسته دید در شب رنگی چیست ؟

 

در این دوربین های مداربسته که به اصطلاح Starlight گفته می شود از حسگر تصویر بزرگتر ، دیافراگم بزرگتر و سرعت شاتر پایین تر دوربین مداربسته استفاده می شود تا این دستگاه نظارتی بتواند در هرشرایطی تصویر رنگی با بهترین کیفیت ممکن را به کاربر تحویل دهد. همچنین در کنار این خصوصیات از تکنولوژی WDR هم استفاده می شود تا بتوان در شرایط نوری شدید و یا یا تاریکی مطلق تصویری با میزان نوری قابل قبول و یکنواخت به کاربر تحویل دهد.

کیفیت تصویر دوربین های مداربسته Starlight چگونه است ؟

 

در دوربین های دید در شب رنگی یا Starlight از حسگر تصویر CMOS با کیفیت تصویر ۲ مگا پیکسلی استفاده می شود که می تواند تصاویر با کیفیت تمام رنگی همراه با حداکثر رزولوشن ۱۹۲۰ * ۱۰۸۰ p بهمراه فریم ۵۰ – ۶۰ Fps ثبت کند و به کاربر تحویل دهد.

حداکثر فاصله دید دوربین مداربسته دید در شب رنگی یا Starlight چقدر است ؟

 

در دوربین های مداربسته دید در شب معمولی بخاطر استفاده از نور مادون قرمز حداکثر می توان محیط تصویر برداری را تا مسافت ۴۰ متر تحت پوشش قرار داد اما در دوربین های مداربسته Starlight بغیر از نور مادون قرمز می توان ازبرخی نور طبیعی محیط استفاده کرد که این موضوع باعث می شود هم کیفیت تصویر رنگی بهتر شود و هم مسافت تصویر برداری افزایش یابد.

 

دوربین های مداربسته دید در شب رنگی یا Starlight چه کاربردهایی دارند ؟

 

از معمولترین کاربردهای این دوربین های مداربسته می توان به استفاده در تشخیص چهره و تشخیص پلاک اشاره نمود اما بغیر از آن تولید کنندگان امکانات دیگری هم قرار داده اند که عبارتند از :

  • تشخیص نفوذ
  • شمارش افراد
  • تشخیص دستکاری
  • آنالیز هوشمند
  • و…..

با توجه به نتایج فوق متوجه شدیم که قابلیت دید در شب رنگی یا starlight یک قابلیت جدید در دوربین های مداربسته می باشد که در آن با استفاده از حسگر و لنز تقویت شده و یکسری امکانات جانبی دیگر در دوربین مداربسته می توان تصاویری رنگی بهمراه کیفیت خوب به ثبت رساند که این می تواند در شرایط نوری نا مناسب مانند مکانهای تاریک کمک قابل توجهی به نظارت بهتر کاربر نماید.

 

شرکت الکامپ با داشتن مجوز رسمی از سوی اتحادیه صنف دوربین های مداربسته بشناسه صنفی ۰۴۶۷۱۲۷۳۲۳ و داشتن ۱۷ سال سابقه مفید در امر واردات ، مشاوره ، فروش و نصب دوربین مداربسته و سیستم های حفاظتی با استفاده از کادر مجربی که در اختیار دارد آماده است تا شما مشتریان گرامی در زمینه های مربوط به سیستم های حفاظتی / نظارتی نام برده همراهی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *