قابلیت DWDR در دوربین مداربسته چیست ؟

امروزه دوربین های مداربسته با توجه به پیشرفت تکنولوژی دارای انواع متفاوتی از نظر ظاهری و کارایی می باشند و از لحاظ قابلیت های سخت افزاری و نرم افزاری بمنظور افزایش تصویر برداری بهتر روز به روز گسترش پیدا می کنند.

در مقالات قبلی شرکت الکامپ به بررسی قابلیت WDR پرداختیم و گفتیم که یک قابلیت سخت افزاری است که دوربین مداربسته دارای ۲ سیستم پردازش تصویر می باشد که یک سیستم برای بررسی جزئیات روشنایی بیش از حد تصویر می پردازد و دیگری به بررسی جزئیات قسمت های تاریک تصویر که بوسیله روشنایی بیش از حد محیط دیگر بوجود آمده می پردازد که با توجه به این قابلیت دوربین مداربسته دو بار بازه های نوری مختلف از محیط تصویر برداری می کند و بعد از اینکه این تصاویر توسط این دوسیستم پردازش تصویر بررسی شد جزئیات آنها باهم ترکیب شده و یک تصویر با میزان سطح نوری یکنواخت و مناسب برای کاربر ارسال می شود.

DWDR چه تفاوتی با  WDR دارد ؟

DWDR مخفف کلمه Digital Wide Dynamic Range بمعنی محدوده دینامیک وسیع دیجیتالی می باشد و از نظر کارایی شبیه به قابلیت WDR می باشد اما برخلاف آن بصورت نرم افزاری بر روی تصویر کار می کند که مسلماً به اندازه WDR نمی تواند کارایی داشته باشد. بدین صورت که محدوده دینامیکی در قابلیت WDR بطور متسوط برابر با ۱۰۰ دسی بل است اما در قابلیت DWDR برابر با ۶۰ تا ۷۰ دسی بل می باشد که به میزان قابل توجهی نسبت به WDR ضعیف تر می باشد. بطوریکه در تصاویری که میزان اختلاف نوری تصاویر زیاد باشد نمی تواند به یکنواخت سازی میزان نوری کمک کند و تصویر بدست آمده دارای نقاط نامفهوم تاریک و پرنور می باشد.

با این وجود این قابلیت بودنش خالی از لطف نیست و در مکانهایی که میزان سطح امنیتی و اختلاف نوری کم می باشد بخوبی می تواند این میزان اختلاف نوری تصاویر را برای کاربر تنظیم کند.

 

جمع بندی : با توجه به مطالب فوق متوجه شدیم که قابلیت DWDR زیر مجموعه ی WDR می باشد و از نظر کارکد مانند WDR می باشد اما با توجه به اینکه این قابلیت بصورت نرم افزاری بر روی دوربین مداربسته ارائه شده از توانایی کمتری برای حل مشکل اختلاف نور در تصاویر بدست آمده برخوردار است و در تصاویری که دارای اختلاف نوری چندانی نمی باشند بخوبی کاربرد دارند.

شرکت الکامپ با انجام ۴۰۰۰ پروژه موفق و ۱۷ سال سابقه مفید در امر واردات، مشاوره ، فروش و نصب دوربین های مداربسته با استفاده از کادر مجربی که در اختیار دارد آماده است تا مشتریان گرامی را در زمینه های مختلف مربوط به سیستم دوربین های مداربسته همراهی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *