منظور از محافظ برق در دوربین مداربسته آنالوگ چیست ؟

محافظ برق دوربین های مداربسته آنالوگ

دوربین های مداربسته امروزه با شناختی که در بین مردم پیدا کرده اند بمنظور بالا بردن میزان امنیت و نظارت مکان های آنها بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و شاهد این هستیم که این دستگاه های نظارتی بصورت گسترده در انواع مکانهای باز مانند خیابانها ، پارک ها، تفریگاه ها – و در انواع مکانهای بسته مانند منازل ، سازمانها و شرکت ها با کاربرد های متفاوت مورد استفاده قرار می گیرند.

در کنار استفاده این دوربین های مداربسته عواملی وجود دارند که در صورت رعایت نکردن راهکارهای ایمنی در برابر آنها این  عامل ها می تواند باعث آسیب رساندن به سیستم دوربین مداربسته میشود و  کاربران باشد که یکی از این عوامل تحمیل میزان ولتاژ برق بسیار بالا می باشد که از طریق عومل محیطی مانند ساعقه بوجود می آید و باعث سوختن دستگاه ضبط مرکزی و یا خود دوربین مداربسته می باشد.  در مقاله امروز شرکت الکامپ می خواهیم شما را با انواع این محافط ها آشنا کنیم قابل استفاده در انواع سیستم دوربین های مداربسته آنالوگ  و AHD  می باشد و آن دستگاهی بنام دستگاه محافظ برق کابل کواکسیال است.

 

کارکرد دستگاه محافظ برق کابل کواکسیال چگونه است ؟

این دستگاه کوچک بین دوربین مداربسته و دستگاه ضبط مرکزی DVR قرار می گیرد و با متصل کردن کابل کواکسیال به ورودی / خروجی  این دستگاه اگر در جریان درحال انتقال کابل میزان ولتاژ بالایی در حال عبور باشد،دستگاه آنرا شناسایی کرده و با کابل اتصال به زمینی که به آن متصل می باشد انرژی زائد را از کابل گرفته و به درون زمین تخلیه می نماید.

این دستگاه در انواع مختلف تک پورت و چند پورت عرضه می شود.

 

البته در صورتیکه این دوربین مداربسته از نوع اسپید دام باشد نیاز به محافظ برق بغیر از کابل کواکسیال نیاز دارد. بدین صورت که این مدل از دوربین های مداربسته دارای کابلی جداگانه است که توسط آن دستورات حرکتی دوربین از طریق آن ارسال می شود که این کابل به پورت  RS 485 دستگاه DVR متصل می شود و برای همین منظور از یک محافظی بنام محافظ برق RS 485 برای این منظور استفاده می گردد.

 

کارکرد دستگاه محافظ RS 485 چگونه است ؟

روش کار این دستگاه مانند محافظ برق کابل کواکسیال می باشد و با نصب آن بین دوربین مداربسته اسپید دام و دستگاه ضبط DVR مانع از انتشار برق بالا به این دو دستگاه می شود.

 

مشتریان گرامی در صورتیکه قصد تهیه سیتم دوربین های مداربسته و دزدگیر اماکن را دارند می توانند با تماس با کارشناسان شرکت الکامپ راهنمایی های لازم در این خصوص دریافت نمایند.

شرکت الکامپ با داشتن مجوز رسمی از سوی اتحادیه صنف دوربین های مداربسته تهران بشناسه صنفی ۰۴۶۷۱۲۷۳۲۳ و انجام بیش از ۴۰۰۰ پروژه موفق آماده است تا شما مشتریان گرامی در زمینه های مربوط به صنف دوربین های مداربسته تهران با استفاده از کادر مجربی که در اختیار دارد همراهی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.