نکات مهم در تعیین قیمت دوربین مدار بسته

قیمت دوربین مداربسته

امروزه دوربین های مداربسته در سراسر جهان استفاده می‌شوند و کاربردهای گسترده ای دارند. وظیفه اصلی این دوربین ها در مکانی که نصب می‌شوند ایجاد امنیت است. در دنیا شرکت های مختلفی وجود دارند که دوربین های مدار بسته با قابلیت های مختلفی برای استفاده های متفاوت طراحی و تولید می‌کنند.

در ایران نیز استفاده از دوربین های مدار‌بسته در سال های اخیر روبه رشد بوده است. در زمان خرید ممکن است سوالات متفاوتی از جمله سوالاتی در زمینه قیمت دوربین مداربسته ، انتخاب بهترین مارک دوربین مداربسته و … پیش آید. همچنین داشتن اطلاعات درست در این زمینه به افراد کمک می‌کند تا دوربین هایی متناسب با نیاز اصلی خود خریداری کنند.

انتخاب درست دوربین مدار بسته بسیار مهم است زیرا در غیر این صورت نیاز شما برآورده نمی‌شود. ممکن است برای داشتن دوربین خوب نیاز باشد هزینه بیشتری کنید اما این را در نظر بگیرید که شما همیشه تصاویری با کیفیت دارید.

به طور کلی درباره قیمت دوربین مداربسته نمی‌توان یک قیمت مشخص یا حداقل را تعیین کرد. قیمت دوربین مدار بسته به نوع دوربین مورد استفاده، محلی که قرار است دوربین به کار برده شود، میزان کابل کشی، هزینه نصاب و… بستگی دارد. کارشناسان پس از بررسی عوامل متعدد یک قیمت کلی را به شما می‌گویند.

قیمت دوربین مداربسته بیسیم

یکی از انواع دوربین های مداربسته که می‌توان گفت به نسبت جدید است دوربین های مدار بسته بیسیم است. در این روش از پرداخت هزینه اضافی برای کابل جلوگیری می‌شود. البته این نوع دوربین محدودیت هایی دارد و فقط در خانه، دفاتر و در کل برای محیط های کوچک طراحی شده است.

 قیمت دوربین مداربسته بیسیم به نسبت ارزان است و در اکثر فروشگاه های اینترنتی وجود دارند؛ همچنین نصب این نوع دوربین راحت است. به طور کلی قیمت دوربین های بیسیم نیز به نوع برند دوربین، تعداد دوربین های مورد نیاز، قابلیت های دوربین و … بستگی دارد.

قیمت دوربین مداربسته خانگی

دوربین های مداربسته خانگی به دلیل استفاده در محیط بسته و دور بودن از شرایط آب و هوایی مانند باران و … از تنوع بالایی برخوردار هستند. بنابراین زمان خرید دوربین های مداربسته خانگی شما به تمرکز روی ویژگی مورد نظر خود در دوربین ها بپردازید. قیمت دوربین مداربسته خانگی با توجه به نوع برند دوربین، بیسیم و کابل دار بودن آن، قابلیت دید درشب و … بستگی دارد.

اگر از دوربین مداربسته خانگی علاوه بر محیط داخلی در محیط خارجی مانند حیاط نیز استفاده می‌کنید باید ویژگی های دیگری را نیز در نظر بگیرید.مانند :

  • مقاوم بودن در هر شرایط آب و هوایی
  • توانایی ثبت تصویر در نورخورشید یا باران و…

دقت داشته باشید که اضافه شدن هر کدام از این ویژگی‌ها به دوربین در افزایش قیمت آن نیز تاثیر دارد. برای دانستن قیمت دقیق دوربین مداربسته خانگی کارشناسان پس از بررسی محیط و در نظر گرفتن ویژگی های مدنظر شما برای شما یک بازه قیمتی متناسب با ویژگی‌های دوربین تعیین می‌کنند.

قیمت دوربین مداربسته دید در شب

در دوربین های مداربسته دید در شب از چراغ های مادون قرمز استفاده می‌شود. این چراغ ها توانایی ثبت تصاویر در تاریک ترین لحظات را دارند. تصاویری که با دوربین دید در شب ضبط می‌شود گاها با چشم غیر مسلح نیز قابل دیدن نیستند.

این دوربین ها از نور ال ای دی برای روشنایی ناحیه در نظر گرفته شده استفاده می‌کنند. دوربین های دید در شب دارای فیلترهایی هستند که به ثبت تصاویر با کیفیت از هر شی کمک می‌کند. قیمت دوربین مداربسته دید در شب نیز با توجه به نوع دوربین، برند دوربین، ویژگی های آن، فیلترها، کیفیت ثبت تصاویر و … بستگی دارد.

قیمت بهترین مارک دوربین مداربسته

در حال حاضر برندهای مختلفی در جهان و ایران در زمینه طراحی و تولید دوربین مداربسته مشغول به فعالیت هستند. برندهای دارای استاندارد AHD ، دوربین های مونتاژ ایران هستند و همچنین قیمت مناسبی دارند.

باتوجه به شرایط ایران و عدم ورود برندهای خوبی مانند سامسونگ، بوش، پاناسونیک و پلکوتک نمی‌توان گفت بهترین مارک دوربین مداربسته چه مارکی است اما در بین برندهای موجود در بازار برندهای هایک ویژن و داهوا دارای محصولات متنوع و قیمت های مختلفی هستند که اکثر افراد با بودجه‌های متفاوت می‌توانند دوربین مورد نظر خود را خریداری کنند.

البته برندهای دیگری نیز وجود دارد که با توجه به ویژگی هایی که برای محیط در نظر گرفته شده است، بودجه و سایر موارد می‌توان به بررسی و انتخاب آنها نیز پرداخت.

دوربین های مداربسته از نظر کیفیت تصویر، شفافیت تصویر، ضدضربه وضد آب بودن، مقاومت بدنه … دارای قیمت های متفاوتی هستند. دوربین های حرفه ایی تر به نسبت دارای قیمت بالاتری نیز هستند.

برندهای متفاوتی برای دوربین های مدار بسته وجود دارد تجهیزات حافظتی و ویژگی هایی که هر برند در دوربین خود دارد باعث تغییر قیمت می‌شود.

قیمت دوربین مداربسته لامپی

دوربین مداربسته لامپی یکی از انواع دوربین مداربسته است که به دلیل طراحی خاصشان شبیه به لامپ های حبابی و کم مصرف هستند؛ به همین دلیل تشخیص این نوع دوربین از لامپ ها کمی سخت تر است. در اکثر مواقع از این دوربین ها به عنوان دوربین جاسوسی و شناسایی سارقین استفاده می‌شود.

به دوربین های مداربسته لامپی دوربین مدار بسته چشم ماهی نیز می‌گویند علت آن ساز و کار این نوع دوربین ها است که شبیه به چشم ماهی است.

ویژگی های دوربین مداربسته لامپی :

  • چرخش ۳۶۰ درجه : دوربین مداربسته لامپی به دلیل چرخش کامل و تهیه تصاویر پانورامای به عنوان دوربین های ۳۶۰ درجه نیز شناخته می‌شوند.
  • منبع انرژی در دسترس : این دوربین ها علاوه بر ظاهرشان که شبیه به لامپ های معمولی است و تشخیص آن را سخت می‌کند چون نیازی به منبع انرژی خاصی ندارد و از برق شهری هم استفاده می‌کند به یک گزینه محبوب برای مدیران تبدیل شده است.
  • ارائه تصویر و صدای با کیفیت : از ویژگی های دیگر این دوربین تهیه تصاویر با کیفیت فول اچ دی و ضبط صدای با کیفیت است. تنها با یک عدد از این نوع دوربین می‌توان یک سالن ۷۰-۸۰ متری را پوشش داد. اکثرا این نوع دوربین ها قابلیت اتصال به اینترنت را نیز دارند. قیمت دوربین مداربسته لامپی نیز به عوامل متعددی بستگی دارد. یکی از مهم ترین عوامل تعیین کننده قیمت، برند دوربین انتخابی است و سایر ویژگی ها نیز در افزایش قیمت تاثیر دارند؛ بدیهی است که هرچه دوربین دارای ویژگی های بیشتری باشد قیمت آن نیز بالاتر است.

عوامل تاثیرگذار در قیمت دوربین مداربسته :

به طور کلی می‌توان گفت قیمت دوربین‌های مدار بسته تابعی از چندین متغیر است که در هزینه کلی و نهایی محصول تاثیر دارد.

  • برند دوربین : اولین و مهم‌ترین عامل تعیین کننده قیمت، برند دوربین است؛ همانطور که گفتیم برندهایی مانند هایک ویژن و داهوا دارای کیفیت های متنوع و همچنین قیمت‌های متنوعی هستند؛ اما برندهای داخلی و خارجی متفاوت دیگری نیز وجود دارد که شما با توجه به کاربرد دوربین می‌توانید گزینه های انتخابی متفاوتی داشته باشید.
  • کیفیت تصویر: از عوامل دیگری که بر قیمت تاثیر می‌گذارد کیفیت و رزولوشن تصویر است. شما باید توجه کنید که دوربین را برای چه کاری ، چه محیطی و چه شرایطی نیاز دارید؛ برای مثال دوربین هایی که در منزل استفاده می‌شوند بسیار متفاوت تر از دوربین هایی هستند که در بانک و سایر سازمان ها استفاده می‌شوند.
  • سایر امکانات : ویژگی های دیگری مانند دید درشب، میزان پوشش دید، امکان ضبط صدا و … نیز در تعیین قیمت دوربین مداربسته بسیار نقش دارند.
  • security CCTV camera or surveillance system with military on blurry background

سخن آخر :

اگرچه قیمت دوربین مداربسته یکی از مهم ترین ارکان تصمیم گیری برای خرید دوربین مداربسته است اما دقت کنید که در حین خرید دوربین مداربسته علاوه بر قیمت عوامل دیگر را نیز با دقت مورد توجه قرار دهید.

از خرید اجناس ارزان و بی کیفیت خودداری کنید و اجازه ندهید که با ارائه قیمت بالا محصولی بی کیفیت را به عنوان بهترین دوربین مداربسته به شما ارائه دهند.

با توجه به این موضوع شرکت الکامپ تلاش کرده است تا بهترین محصولات را با ارائه مشاوره رایگان به مشتریان خود ارائه دهد و با ضمانت پنج ساله محصولات خود کیفیت و کارایی آنان را تضمین کند.

شرکت الکامپ از بزرگترین شرکت‌های عرضه کننده انواع دوربین مداربسته در بازار ایران می باشد که همیشه سعی دارد برای جلب رضایت مشتری ، محصولات با کیفیت و با قیمت مناسب و همچنین ضمانت پنج ساله به مصرف کنندگان خود ارائه دهد.

 

 

One thought on “نکات مهم در تعیین قیمت دوربین مدار بسته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.