پایه دوربین مداربسته چیست ؟

همانطور که می دانید امروزه با پیشرفت تکنولوژی دوربین های مداربسته هم تحت تأثیر همین امر قرار گرفته اند  و دارای انواع مختلفی از نظر ظاهری و کارایی هستند. این دوربین های مداربسته بدلیل تنوعی که در ظاهر آنها وجود دارد در برخی موارد نمی توان آنها را در مکان مورد نظر بدلیل ناهماهنگی نحوه نصب با بدنه دوربین نصب کرد و یا در بعضی مواقع دوربین بخاطر نحوه قرار گیری آن در محل (سقف، دیوار و…) کاربر نمی توان زاویه دید مناسبی از آن داشته باشد.بهمین علت از یک ابزار به عنوان پایه برای رفع این مشکل بکار گرفته می شود که امروز در مقاله شرکت الکامپ می خواهیم آنرا مورد بررسی قرار دهیم.

انواع پایه دوربین های مداربسته

  • پایه افقی یا دیواری (Wall mount brackets)

از این پایه ها برای تنظیم زاویه دید دوربین ها استفاده می شود و بر روی دیوار هم نصب می شوند. حداکثر طول این پایه ها ۵۰ سانتی متر می باشد.

 

  • پایه سقفی (Ceiling mount)

این پایه ها بصورت عمودی بر روی سقف نصب می شوند و میتوان دوربین مداربسته را بواسطه آن در ارتفاع بالا و نزدیک سقف قرار داد. اندازه این پایه ها حدود ۱۸ تا ۳۶ اینچ می باشد.

 

  • پایه ستونی (Pole Bracket)

این پایه ها شبیه تیرک و یا دکل می باشد و اگر کاربر بخواهد دوربین مداربسته را در محیط باز در ارتفاع نصب کند می تواند از این پایه برای این منظور استفاده کرد.

 

  • پایه دوربین مداربسته دام (Dome Camera Bracket)

بدلیل اینکه از دوربین های مداربسته دام بغیر از سقف نمی توان در جای دیگری استفاده کرد. با استفاده از این پایه می توان این دوربین ها را در جای دلخواه و بر روی دیوار قرار داد. همچنین برخی از مدل های این پایه بغیر از دوربین قابلیت قرار دادن آداپتور و اتصالات را نیز در خود دارند.

 

 

  • پایه لوکس دوربین مداربسته (Deluxe Mounts)

این پایه بر روی پایه های دیگر سوار می شود و برای راحتی بیشتر کاربران دارای دکمه برای تنظیم زاویه می باشد.

 

 

  • پایه های نصب روی لوله

از این پایه زمانی استفاده می کنیم که بخواهیم دوربین های را بر روی الوله های گرد نصب کنیم . جنس این پایه ها آلومینیومی و پلاستیکی می باشند.

 

  • پایه گوشه (OutDoor Corner Mount )

 

 

از این پایه برای نصب دوربین های مداربسته گردان در گوشه دیوار استفاده می شود.

 

جنس پایه های دوربین مداربسته

 

پایه پلاستیکی : این نوع پایه قیمت ارزانی دارند، سبک هستند و استحکام بالایی ندارند و بخاطر همین در ابعاد بزرگ تولید نمی شوند.

 پایه آلومینیومی : جنس این پایه ها نسبت به پلاستیک مقاوم بوده و بصورت پیش ساخته هستند اما دارای قیمت بالاتر بوده و حداکثر طول آنها ۳۰سانتیمتر می باشد.

پایه آهنی : این پایه ها از آلومینیوم هم مقاوم تر و ارزانتر است و در محل هنگام نصب برای دوربین ساخته می شود اما بخاطر اینکه ظاهر نامناسبی دارند کمتر استفاده می شوند که این از معایب آن می باشد.

 

جمع بندی : باتوجه به مطالب فوق دریافتیم که زمانی بخواهیم دوربین را در محلی نصب کنیم که از لحاظ قرار گیری فیزیکی نامناسب باشد و یا زاویه دید مناسبی نداشته باشد بهتر است از پایه دوربین های مداربسته برای این موارد بهره برد که این پایه از نظر ظاهری و جنس دارای انواع مختلفی هستند که موقع خرید باید با مشورت با یک فرد خبره در این زمینه مشورت کرد تا مناسب ترین نوع آنرا بتوان انتخاب کنیم.

 

مشتریان گرامی چنانچه سوالی در مورد یکی از بخش های مختلف مربوط به سیستم دوربین های مداربسته دارند می توانند با تماس با کارشناسان شرکت راهنمایی های لازمه را در این زمینه دریافت کنند.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.