کابل های مورد استفاده در دوربین مدار بسته

انواع کابل دوربین مدار بسته

بعد از انتخاب دوربین مدار بسته و همچنین دستگاه ضبط کننده دی وی آر نوبت به انتخاب کابل می رسد . انتخاب کابل نیز نیاز به تجربه دارد چرا که انواع مختلفی از کابل های دوربین مدار بسته در بازار وجود دارد که هر کدام از آن ها دارای ویژگی خاص و منحصر به فردی می باشند . کارشناسان شرکت الکامپ  به شما در ارتباط با بهترین نوع کابل برای سیستم دوربین های مدار بسته مشاوره می دهند . یکی از اجزا اصلی تشکیل دهنده سیستم مدار بسته که نقش بسیار مهمی در کیفیت تصاویر ارسالی در نمایشگر ها را بر عهده دارد کابل های تصویری می باشند . در سیستم های دوربین مدار بسته آنالوگ کابلی که به دستگاه دی وی آر متصل می گردد کواکسیال نام دارد . در دوربین های مدار بسته تحت شبکه از کابل های شبکه استفاده می کنند که رایج ترین کابل های مورد استفاده CAT6 و  CAT5 می باشد . تحریریه الکامپ قصد دارد شما را با انواع کابل های دوربین مدار بسته بیشتر آشنا کند .

مواردی که میتواند در خرید کابل دوربین مدار بسته تاثیر گذار باشد

نرخ انتقال داده

اولین فاکتور برای خرید کابل , نرخ انتقال داده می باشد . به طور مثال کابلی که برای منزل مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد با کابلی که در شرکت ها به کار می رود قطعا متفاوت است زیرا هرکدام از کابل ها دارای نرخ انتقال متفاوتی می باشند . پس اولین فاکتور در انتخاب کابل , نرخ انتقال داده است .

طول و عرض کابل

یکی دیگر از موارد انتخاب کابل میزان فاصله ها می باشد . قطعا برخی از کابل ها در یک فاصله خاص می توانند کارایی بهتری داشته باشند .

میزان بودجه

هر چقدر مبلغ بیشتری برای خرید کابل اختصاص دهید میتوانید یک کابل مناسب تر و با کیفیت تر تهیه کنید . میزان هزینه ای که برای خرید کابل صورت می گیرد یکی دیگر از فاکتور های مهم است .

نوع دوربین مدار بسته

نوع دوربین مدار بسته می تواند در انتخاب کابل نیز بسیار موثر باشد زیرا کابلی که برای دوربین مدار بسته تحت شبکه استفاده می شود با کابلی که برای دوربین مدار بسته آنالوگ به کار می رود متفاوت است .

انواع کابل های دوربین مدار بسته

 • کابل کواکسیال
 • کابل ترکیبی
 • کابل شبکه
 • کابل صدا

انواع کابل های کواکسیال در سیستم دوربین های مدار بسته آنالوگ

 • کابل کواکسیال RG59
 • کابل کواکسیال RG58
 • کابل کواکسیال RG6
 • کابل کواکسیال RG11

کابل کواکسیال RG59

از مغزی مفتول و شیلد تشکیل شده اند و برای متراژهای نسبتا کم مورد استفاده قرار می گیرد . مناسب ترین متراژ حداکثری ۳۰۰ متر می باشد که در صورت زیاد شدن متراژ باعث افت سیگنال در انتقال تصاویر از دوربین مدار بسته به دستگاه دی وی آر می شود در نتیجه باعث به وجود آمدن نویز و افت کیفیت تصاویر دوربین مدار بسته می شود .

کابل کواکسیال RG58

از مغزی چند رشته ای و شیلد تشکیل شده اند و کارکرد مشابهی با مدل RG59 دارد و فقط به علت چند رشته ای بودن مغزی کابل دارای انعطاف پذیری بیشتری بوده و اغلب برای نصب دوربین مدار بسته در کابین آسانسور کاربرد دارد .

کابل کواکسیال RG6

این نوع کابل ها برای مسافت هایی تا ۵۰۰ متر ساخته شده اند و دون هیچ مشکلی و هیچ افت سیگنالی می تواند انتقال داده را از دوربین مدار بسته تا دستگاه DVR انجام دهد . در واقع برای مسافت های بالای ۳۰۰ متر بهتر است از کابل خهای کواکسیال RG6 استفاده شود .

کابل کواکسیال RG11

از کابل های ذکر شده قوی تر بوده و برای متراژ هایی ما بین ۸۰۰ الی ۹۰۰ متر مناسب می باشد و می تواند تصاویر دوربین مدار بسته را بدون هیچ گونه افت کیفی و نویز ارسال نماید استفاده از این کابل ها بیشتر در کارخانه ها و سوله های بسیار بزرگ کاربرد دارد .

فاکتور های موثر در انتخاب کابل دوربین مدار بسته

 • طول کابل
 • قطر خارجی مغزی یا رسانای داخلی کابل
 • قطر داخلی شیلد
 • ثابت دی الکتریک عایق
 • نفوذ پذیری مغناطیسی عایق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با الکامپ