کاربرد دوربین مداربسته در طلا فروشی چیست ؟

دوربین مداربسته در طلا فروشی

 

امروزه دوربین های مداربسته با توجه به هیاهویی که در دنیای امروز وجود دارد نقش مهمی بمنظور تأمین امنیت اماکن ایفاء می کنند و با پیشرفت تکنولوژی این تجهیزات نظارتی دارای انواع متفاوتی از نظر ظاهری و کارایی می باشند  که هرکدام بمنظور کاربرد خاصی تولید و مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از اماکنی که از قدیم تا امروز بسیار مورد توجه سارقین قرار می گیرد، طلا فروشی ها می باشند بدین صورت که این زیور آلات زرد رنگ بخاطر قمیمتی بودنشان همواره مورد توجه بسیاری از افراد سارق و سودجو بوده است ، که برای این منظورشخصی که کارش  معامله در زمینه طلا و جواهر می باشد بایستی برای اینکه اجناس گرانبهایش از دسترس سارقین در امان بماند لازم است که امنیت فروشگاه خود را بالا ببرد که ما در مقاله امروز شرکت الکامپ می خواهیم به بررسی آن بپردازیم پس با ما همراه باشید.

همانطورکه می دانید این فلز زرد گران قیمت بیشتر بعنوان زیور آلات استفاده می گردد و از طرفی دیگر با تورمی که امروز وجود دارد قیمت آنها روز به روز گران تر می شود و بسیاری از افراد برای بروز نگه داشتن سرمایه خود از طلا بعنوان حفظ ارزش سرمایه استفاده می کنند و برای همین مورد این فلز با ارزش بیشتر از قبل مورد توجه سارقن قرار می گیرد.

برای همین منظور بسیاری از فروشندگان طلا و جواهر این دغدغه را دارد که از چه ابزاری برای بالا بردن امنیت محل خود استفاده کنند ؟

برای  این منظور ما استفاده از دوربین های مداربسته با کیفیت را به آنها بمنظور بالا بردن میزان امنیت محیط خود پیشنهاد می کنیم. برای اینکه بتوانیم بهترین خروجی از دوربین های مداربسته بدست آوریم لازم است که چند نکته را رعایت کنیم که این نکات عبارتند از :

  • استفاده از دوربین های مداربسته با کیفیت تصویر بالا : برای اینکه بتوانیم نظارت مناسبی از چنین محیط حساسی داشته باشیم لازم است که تصاویر گرفته شده توسط دوربین های مداربسته دارای کیفیت بالایی باشند بدین صورت که تا در صورت رخداد اتفاق بتوان در آن هنگام از جزئیات آن حووادث بخوبی تصویر برداری کرد. برای همین توصیه می شود از دوربین های مداربسته تحت شبکه و یا حداقل AHD برای اینم منظور استفاده شوند.
  • استفاده از برند معتبر : برای اینکه دوربین مداربسته تهیه شده دارای طول عمر مفید بالا و کیفیت تصویر خوبی به کاربر ارائه دهد لازم است که از برند معتبر استفاده تا بخاطر کیفیت و استانداردهای لازمی که دارد بتواند بخوبی نیاز کاربر را رفع کند.

 

برای این منظور توصیه می شود این دوربین های مداربسته ار از شرکتهایی تهیه نمایند تا درجه اول دارای مجوزرسمی از سوی اتحادیه صنف دوربین های مداربسته باشد و سپس دارای سابقه درخشان در این زمینه  باشد تا بتواند با تجربه ای که دارند بهترین سیستم متناسب با کاربر را به آن معرفی کنند.

 

کدام قسمت های طلا فرووشی برای نصب دوربین های مداربسته مناسب است ؟

 

  • بیرون فروشگاه طلافروشی : بدین منظور که می توان از حال و هوای محیط بیرون طلا فروشی با خبر شد و در صورتیکه مورد مشکوکی مشاهده شد می توان با بستن بموقع مکان طلا فروشی می توان از ورود سارقین و خریدار نماها به درون فروشگاه جلوگیری کرد.

 

  • داخل مغازه روبروی درب ورودی : با نصب دوربین مداربسته با کیفیت در روبروی درب ورودی علاوه براینکه می توان تسلط خوبی بمنظور نظارت بر میزان ورود/خروج مشتریان بر فروشگاه طلافروشی ایجاد کرد، می توان می توان با ثبت بهتر چهره آنها با نصب دوربین مداربسته در این منطقه اقدام کرد.  فقط برای این منظور توصیه می گردد که از دوربین مداربسته با قابلیت تشخیص چهره استفاده شود تا در صورت وقوع جرم بتوان جزئیاتی که از صورت سارق گرفته می شود بتوان بخوبی به پیگیری آن فرد از سوی مرجع قضایی پرداخت.
  • استفاده از دوربین مداربسته در بالای قسمت پیشخوان : در این قسمت می توان با نصب دوربین مداربسته در صورتیکه هنگام معامله تخلفی صورت گرفته شود ، می توان با گرفتن یک تصویر با کیفیت به بررسی آن پرداخته شود.

 

  • درون ویترین : با توجه به اینکه زیور آلات طلا دارای ابعاد متعدد ریز و درشت می باشند  با نصب دوربین مداربسته درون ویترین می توان به میزان دسترسی دقیق به آنها نظارت کامل را داشت. فقط برای اینکه این جواهرات زرد رنگ هستند و میزان نور دورن ویترین معمولاً زیاد می باشد برای اینکه رنگ تصاویر به زردی نزد توصیه می شود از دوربین مداربسته ای استفاده شود که قابلیت WDR را داشته باشد تا تصاویر گرفته شده دچار کاهش کیفیت نشوند.

 

آیا برای بیشتر کردن امنیت طلا فروشی به تجهیزات دیگری هم نیاز است ؟

 

در پاسخ می توان گفت بله – برای این منظور می توان از دستگاه دزدگیر اماکن برای بالا بردن میزان امنیت مکان در کنار دوربین مداربسته استفاده کرد، فقط برای این منظور توصیه می شود که از یک پدال مخصوص برای اعلام هشدار استفاده شود تا در صورت مواجه با سارقین مسلح بتوان بموقع هشدار ان را فعال کرد.

همچنین می توان با استفاده از دستگاه بخار ساز در هنگامی که سارقین در حال تهدید می باشند می توان آنها را سردرگم کرد.

 

در پایان باید گفت طلا فروشی با توجه به بالا بودن قیمت طلا بمیزان بسیاری تحت خطرسارقین می باشد که باید برای کاهش و جلوگیری از خطرات احتمالی تجهیزات امنیتی و نظارتی لازم برای این منظور استفاده  کرد. که بهترین و رایجترن کار ممکن، استقاده از دوربین های مداربسته با کیفیت برای این مورد می باشد که برای تهیه یک دوربین مداربسته با کیفیت بهتر است که آن را از شرکت و فروشگاه معتبری تهیه کرد که دارای مجوز رسمی از سوی اتحادیه صنف دوربین های مداربسته و دارای رزومه درخشان در این زمینه باشد که برای این منظور می توان شرکت الکامپ را به شما مشتریان گرامی معرفی کرد.

مشتریان گرامی در صورتیکه قصد تهیه دوربین مداربسته با کیفیت برای اماکن حساس خود را دارند می تواند با مراجعه به شرکت الکامپ یک خرید موفق و بدون دغدغه را تجربه کنند.

شرکت الکامپ با داشتن  ۱۷ سال سابقه درخشان در امر واردات ، مشاوره ، فروش و نصب دوربین مداربسته و دیگر سیستم های نظارتی آماده است تا شما مشتریان گرامی را با استفاده از کادر مجربی که در اختیار دارد در تمام بخش های مربوط به این سیستمهای حفاظتی/ نظارتی همراهی کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *