آموزش نصب دوربین مدار بسته

شرکت الکامپ با سال ها تجربه نصب دوربین مدار بسته در مناطق و اماکن مختلف با بیش از ۳۰۰۰ پروژه موفق در رزومه خود یکی از موفق ترین شرکت های ایرانی میباشد.

دلیل اهمیت بالا بودن تعداد پروژه های یک شرکت در تجربه و تخصص نیرو های آن میباشد، متخصصین نصب دوربین مدار بسته شرکت الکامپ با توجه به تعداد پروژه های بالا تجارب ارزشمندی دارا میباشند و در شرایط سخت و مشکلات خاص با تمرکز بالا دوربین های مدار بسته شما را به بهترین نحو نصب خواهند نمود و کاری با کیفیت بالا به شما تحویل خواهد شد.

 

با خیال راحت سفارش خود را انجام دهید

الکامپ تا انتها با شماست

نصاب دوربین مداربسته شرکت الکامپ

آموزش مراحل نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته

 

انتخاب نوع دوربین مداربسته

اولین کاری که شما برای نصب دوربین مداربسته باید اقدام کنید انتخاب نوع و تعداد دوربین مدار بسته مورد نیاز برای محیط است مشتریان عزیز بعد از انتخاب نوع و تعداد دوربین مدار بسته باید نوع دیددرشب بودن و یا دید در روز بودن دوربین مداربسته را نیز بررسی نمایند

مکان و یا محل نصب دوربین مداربسته

اگر شما دوربینی که می‌خواهید نصب کنید در ارتفاع بالای ۴ الی ۵ متر نصب کنید تصویر مناسبی به شما ارائه نمی دهد ارتفاع استاندارد نصب دوربین باید در ارتفاع ۳ الی ۴ متر باشد تا شما بتوانید چهره و پلاک خودروی مورد نظرتان را شناسایی کنید در غیر این صورت شما فقط فضای مورد نظرتان را می بینید تصویر مناسبی برای تشخیص چهره پلاک خودرو را نخواهید داشت.
نوع نور محیط نیز نصب و راه اندازی بسیار حائز اهمیت است در صورتی که شما دوربین را در محیط نصب کنید که از روبروی آن نور زیادی بتابد باید از دوربین های استفاده کنید که قابلیت WDR داشته باشد و اگر شما می خواهید در شب نیز پلاک خودروی مورد نظرتان را ببینی باید دوربین مداربسته تهیه کنید قابلیت BLC داشته باشد این نکات در انتخاب نوع دوربین مدار بسته بسیار حائز اهمیت می باشد.

کابل کشی دوربین مدار بسته

شما اگر از دوربین های آنــــــالوگ ، دوربین AHD ، HDCVI و یا HDTVI استفاده کرده‌اید، حتما باید از کابل ترکیبی RG59+POWER ویا RG59 و برق ۰/۷۵*۲ و یا ۰/۵*۲ استفاده کنید.

جنس کابل مورد استفاده در دوربین مداربسته بسیار مهم است زیرا اگر در کابلی که شما میخواهید استفاده کنید درصد مس داخل آن ناچیز باشد شما به مرور زمان ایا در هنگام تحویل تصاویر دچار نویز شدید می خواهید شد، به همین دلیل کیفیت کابل دوربین مداربسته بسیار حائز اهمیت است.

 

 

کارت نصابی

اتحادیه برای اینکه بخواهد به نصابان این کارت را اعطاء نماید از نصاب یکسری آزمون‌هایی می‌گیرد که اگر نصب کننده مورد نظر در این آزمون‌ها سربلند بیرون آمد در آن موقع می‌تواند این کارت را دریافت کند. این آزمون‌ها عبارتند از:

آزمون فنی: در اینجا تست‌هایی از نصاب در مورد توانایی‌هایش در زمینه نصب گرفته می‌شود تا مشخص شود میزان کارایی نصب آن در چه سطحی می‌باشد.

آزمون سوءپیشینه: در اینجا سابقه سوءپیشینه نصابان مورد بررسی قرار می‌گیرد که در صورتی‌ که نصاب از نظر فنی در سطح عالی باشد ولی دارای سوءپیشینه بوده کارت نصابی به آن تعلق نمی‌گیرد.

 

نصب دوربین مدار بسته

شرکت الکامپ تنها شرکت می باشد که بعد از فروش دوربین مداربسته مسئولیت نصب دوربین مداربسته پروژه‌های خود را نیز به عهده می‌گیرد، مشتریان عزیز بعد از خرید دوربین مداربسته از شرکت الکامپ می‌توانید از واحد فروش شرکت الکامپ درخواست اعزام تیم فنی جهت نصب دوربین مداربسته را نمایید.

در سایت شرکت الکامپ مراحل نصب دوربین مدار بسته هم به صورت مقاله و هم به صورت فیلم تصویری در قسمت مقالات موجود میباشد، مشتریانی که تعداد دوربین مداربسته کمتری تهیه کرده‌اند می‌توانند خودشان با دیدن فیلم نصب دوربین مداربسته آشنا شوند و خودشان دوربین مداربسته شان را نصب و راه اندازی کنند، و اگر بخواهیم به طور خلاصه وار مراحل نصب دوربین مداربسته را در اینجا برایتان توضیح دهیم شما در اولین قدم برای نصب دوربین مدار بسته باید ابزار آلات لازم اعم از دریل، پیچ گوشتی چهارسو و دوسو و مقداری پیچ و نوار چسب همراهتان باشد، این موارد جزو اساسی‌ترین ابزار آلات می باشد شما باید در نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته از آن استفاده کنید.

برای اجرای پروژه دوربین مداربسته اگر دوربین را در فضای بیرون می خواهید نصب کنید حتماً باید لوله فلکسی و یا در فضای داخل می‌خواهید دوربین را نصب کنید اگر سقف کاذب نداشته باشید حتماً باید از داکت استفاده کنید، این دو مورد در نصب دوربین مداربسته جهت تمیز بودن نصب حتماً باید رعایت شود و جزو استانداردهای لازم در نصب دوربین مدار بسته می باشد، خط لوله در سایزهای مختلف برای تعداد دوربین‌های مختلف که تعداد کابل آنها هرچه بیشتر شود قطعاً قطر داکت مورد استفاده و لوله مورد استفاده باید بیشتر شود.

به طور خلاصه راه اندازی دوربین مداربسته کابلی که در دوربین های AHD مورد استفاده قرار می‌گیرد کابل RG59 و در دوربین‌های مدار بسته IP یا تحت شبکه نوع کابل، کابل Cat6 می باشد، چنانچه شما در نصب دوربین مداربسته از نوع دوربین های IP استفاده کرده باشید حتماً باید در این دوربین‌ها از کابلهای شبکه Cat6 ویا Cat7 استفاده کنید در این نوع کابل ها حتماً باید از سوئیچ های شبکه استفاده شود، زیرا اگر شما در نصب دوربین مداربسته دوربین را در فاصله بیشتر از ۱۰۰ متری قرار دهید حتماً باید بعد از ۹۰ درصد کمتر از سوئیچ استفاده کنید به طور مثال اگر دوربین مدار بسته تحت شبکه در فاصله ۲۰۰ متری قرار گیرد حتما باید از یک سوئیچ در بین مسیر این دوربین استفاده شود، سوئیچ های شبکه در انواع ۵ پورت، ۸ پورت، ۱۶ پورت و ۲۴ پورت و در تعدادی از برند ها ۱۲ پورت موجود می باشد.

 

نصب دوربین مداربسته وایرلس و یا بیسیم

ممکن است در مکانی که قرار است دوربین مداربسته نصت شود امکان کابل کشی وجود نداشته باشد، به همین دلیل از دوربین مدار بسته بیسیم و یا دوربین مداربسته وایرلس استفاده می شود، این نوع دوربین ها از طریق ارتباط با یک منبع تغذیه که بر روی خود دوربین مداربسته قرار دارد به برق متصل می‌شود، و از طریق یک مودم وایرلس تصاویر آن بر روی گوشی موبایل شما انتقال داده می شود.

دوربین های مداربسته بیسیم در رزولوشن های ۱/۳مگاپیکسل، ۲مگاپیکسل و ۴مگاپیکسل به طور متداول در بین تمامی برندها مانند برند پلکوتک موجود می باشد، دوربین مداربسته وایرلس به صورت دو آنتن و یا سه آنتن موجود است، شما برای راه اندازی دوربین های بیسیم حتماً فاصله قرارگیری آنها با مودم را باید دقت نمایید.

مرحله نهایی بعد از نصب دوربین مداربسته

مرحله نهایی، انتقال تصویر دوربین مداربسته بر روی گوشی موبایل میباشد، شما مشتریان گرامی بعد از نصب دوربین مداربسته با وارد شدن به بخش تنظیمات انتقال تصویر در بخش P2P از طریق دفترچه راهنمای نصب دوربین مدار بسته که از طرف شرکت به شما ارائه داده می شود می توانید به راحتی تصاویر دوربین مداربسته را بر روی گوشی موبایل تان داشته باشید، در صورتی که شما از میکروفون هم در دوربین‌های خود استفاده کرده باشید، حتی همراه با تصاویر دوربین مداربسته صدای محیط مورد نظرتان هم بر روی گوشی موبایلتان انتقال داده می‌شود.

تمامی اقلام مورد نیاز در دوربین مداربسته به طور کلی


۱_ دوربین مداربسته IP یا AHD یا HDCVI و…
۲_ دستگاه ذخیره ساز تصاویر دوربین مداربسته ( NVR ویا DVR ) به تمامی تصاویر دوربین مداربسته بر روی این نوع دستگاه ها ضبط می شود
۳_ هارد که تصاویر دوربین مداربسته از طریق DVR ویا NVR بر روی این قطعه یعنی هارد ذخیره می شود
۴_ منبع تغذیه دوربین مداربسته که برق ۲۲۰ ولت شهر را به برق ۱۲ ولت تبدیل می‌کند زیرا دوربین های مدار بسته برق ورودی ۱۲ ولت می‌خواهند
۵_ فیش BNC و یا سوکت شبکه چنانچه شما از دوربین های مدار بسته AHD استفاده می‌کنید از فیش BNC باید برای نصب دوربین مدار بسته استفاده شود اگر شما از دوربین های مدار بسته IP و یا تحت شبکه استفاده می کنید حتماً برای اتصالات آنها باید از سوکت شبکه و یا R645 استفاده شود
۶_ کابل RG59 در دوربین‌های مدار بسته AHD یا آنالوگ
۷_ کابل شبکه Cat6 در دوربین های مداربسته ip
8_ داکت در سایزهای مختلف
۹_ لوله در سایز های مختلف
۱۰_ کابل برق در دوربین های مداربسته نیز وظیفه انتقال برق به دوربین را دارد

آموزش نصب دوربین مدار بسته

برخی پروژه های نصب دوربین مدار بسته

الکامپ دوربین مدار بسته
pelcotech