تفاوت دستگاه DVR با NVR

nvr-vs-dvr

تفاوت دستگاه DVR با NVR

NVR مخفف Network video Recorder ( یا ضبط کننده ویدئویی تحت شبکه ) . معمولا این نام در مقابل DVR که مخفف Digital Video Recorder ( یا ضبط کننده ویدئویی دیجیتال ) است به کار برده می شود .
اولین تفاوتی که توجه مشتری را جلب مینماید تفاوت چشمگیر قیمت این دو دستگاه می باشد.قیمت دستگاه NVR بیشتر از DVR است . که این موضوع به دلیل کاربرد تخصصی تر NVR می باشد .
به طور کلی تجهیزات شبکه در زمینه دوربین مداربسته قیمت بیشتری از تجهیزات آنالوگ دارند و ان وی ار هم از همین قانون پیروی میکند . ان وی ار در واقع هم نقش ضبط کننده و هم پخش کننده را برای دوربین های IP بر عهده دارد . همانطور که می دانید دی وی ار امکان اتصال دوربین های شبکه به طور مستقیم را ندارد و در صورت نیاز باید از مبدل های شبکه به آنالوگ استفاده شود که البته تاثیر مخربی بر کیفیت تصاویر دارند .
از طرفی دی وی ار ها دارای محدودیت کیفیت تصاویر می باشند و چنانچه کیفیت دوربین مداربسته شما خیلی بالا باشد نمی توانید از دی وی ار برای نمایش یا ضبط آن استفاده نمایید . به طور کلی وقتی که از دوربین شبکه استفاده می نمایید . استفاده از ان وی ار حتما توصیه می گردد .
از دیگر ویژگی های خوب ان وی ار امکان قرار دادن بیش از یک ان وی ار در طول شبکه است ، شما می توانید در هر جایی از شبکه با توجه به نیاز با نصب یک ان وی ار تصاویر را دریافت نمایید . در صورت وجود دوربین های آنالوک می توانید از مبدل های آنالوگ به شبکه که برای همین منظور ساخته شده اند استفاده کرده و دوربین مداربسته را به شبکه متصل نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *