هارد مناسب برای دوربین مدار بسته

Choose-Right

راهنمای انتخاب هارد برای مقاصد نظارتی

اگر شما طراح سیستم نظارت تصویری یا مدیر آی تی یک شرکت باشید که وظیفه حفظ امنیت داده های تصویری دوربین مداربسته را نیز به عهده داشته باشید ، ممکن است با چالش در پیدا کردن یک هارد دیسک مناسب و قابل اعتماد مخصوص سیستم نظارت تصویری روبرو شوید.

تصاویر دوربین های مداربسته امنیتی می تواند برای شرکت ها از اهمیت بالایی برخوردار باشد. یکی از تصمیم های حیاتی که برای حفظ این اطلاعات می توان گرفت انتخاب یک هارد مناسب برای کار در سیستم نظارتی می باشد.

گزارش شرکت سیگیت نشان می دهد که تعداد مشکلات مربوط به مدیریت داده های سیستم نظارت تصویری در سال ۲۰۱۵ با ۶۰ درصد رشد همراه بوده است. در نتیجه با افزایش نیاز به نظارت تصویری ، فضای ذخیره سازی مناسب و مخصوص سیستم نظارتی می توانید این مشکل ها را مدیریت نماید.

از جمله مشکلات مربوط به فضای ذخیره سازی می توان به مشکلاتی نظیر گرم شدن بیش از حد درایو و نیاز به کار درایو به صورت تمام وقت در تمام روزهای هفته می باشد که هارد های مخصوص سیستم نظارت تصویری می توانند این مشکلات را رفع نمایند.

خبر خوب این است که در میان بالا رفتن سرسام آور نیاز به سیستم های نظارتی همراه با موانع جدیدی در سیستم ذخیره سازی آنها که از جانب تصاویر ۴K تحمیل می شود ، راه حل های ذخیره سازی جدیدی برای ذخیره این حجم اطلاعات و بهینه سازی عملکرد سیستم امنیتی وجود دارد.

اما برای انتخاب درست یک هارد مناسب شما نیاز به دانستن هدف های اصلی و انتظاراتی که از فضای ذخیره سازی دارید برای انتخاب یک هارد مخصوص سیستم نظارتی دارید.

فضای مورد نیاز برای ذخیره سازی اطلاعات دوربین مداربسته

اولین چیزی که نیاز به در نظر گرفتن دارید در نظر گرفتن فضا و ظرفیت مورد نیاز می باشد. ممکن است شما برای صرفه جویی در هزینه ها و کاهش آن ظرفیت هارد خود را بر اساس نیاز فعلی خود انتخاب نمایید که این می تواند به ایجاد هزینه های بیشتر در آینده برای ارتقا منجر شود و در دراز مدت باعث ایجاد مشکل برای شما شود.

قبل از انتخاب نیاز به در نظر گرفتن نیازهای آینده خود دارید ، آیا شما نیاز به افزایش تعداد دوربین مداربسته خود دارید ؟ آیا الزامات قانونی شما را اجبار به حفظ تصاویر ضبط شده برای مدت طولانی می نماید ؟

آیا به افزایش رزولشون تصویر دوربین های خود در آینده فکر کرده اید ؟ تصاویر ۴K نیاز به فضای ذخیره سازی ۴ برابری نسبت به تصاویر ۱۰۸۰P دارند. جواب شما به این سوالات می تواند نیاز آینده شما را نسبت به فضای ذخیره سازی مورد نیاز برای سیستم نظارتی در بلند مدت روشن تر نماید.

هارد دیسک های مخصوص نظارت تصویری امروزه می توانند تا ۶ تراباید ظرفیت را در اختیار شما قرار دهند و به اندازه کافی برای پشتیبانی ار تصاویر دریافتی تا ۶۴ دوربین یا پاسخگویی به نیاز دوربین های مداربسته ۴K مناسب می باشند.

قابلیت اطمینان هارد دیسک

از دیگر عوامل انتخاب هارد قابلیت اطمینان آن می باشد. شما نیاز به یک هارد دیسک می باشید که هر لحظه مستعد ابتلا به مشکلات گوناگون کار در محیط نظارتی نباشد که از جمله این مشکلات می توان به نارسایی مربوط به گرما ، لرزشی که از طرف هارد های دیگر به آن وارد می شود ، از دست دادن فریم تصاویر که یک مسئله غیر قابل قبول برای مسئول امنیت اطلاعات شرکت می باشد.

هارد دیسک های مخصوص سیستم نظارت تصویری برای جلوگیری از مشکلاتی از این قبیل ساخته شده اند این هارد دیسک ها با اختصاص ۹۰ درصد برای خواندن اطلاعات و تنها ۱۰ درصد برای نوشتن برای زمان کاری ۲۴ ساعته تنظیم و بهینه شده اند.

هاردهای نظارتی برای انجام وظایف سنگین و پشتیبانی از حالت RAID طراحی شده اند. عملکرذ آنها بهبود یافته است و برای جلوگیری از مشکلات مربوط به لرزشی که از درایو های دیگر به آن وارد می شود و کاهش اثرات آن بوسیه سنسور RV بهینه سازی شده اند که این به معنی احتمال خرابی کمتر می باشد.

گزینه های بازیابی اطلاعات در هنگام خرابی یا ویروسی شدن

سومین عامل مهم در هنگام انتخاب هارد مناسب برای سیستم نظارت تصویری گزینه های بازیابی شما برای تضمین حفاظت از اطلاعات می باشد. هارد دیسک های نظارتی بسیار قابل اعتماد می باشند ، اما باید شرایط پیش بینی نشده که می توانند منجر به از دست رفتن ناخواسته اطلاعات شوند را در نظر گرفت.

پاک شدن ناخواسته اطلاعات و ویروسی شدن می تواند از شرایط پیش بینی نشده باشند. هارد دیسک دوربین مداربسته باید دارای امکانات و برنامه هایی برای بازیابی اطلاعات باشند.

در هنگام خرید این درایوها باید علاوه بر توجه به بازیابی سریع و آسان اطلاعات به مقرون بودن هزینه بازیابی نیز توجه ویژه ای داشت.

هزینه کل درایو ذخیره سازی دوربین مداربسته

منظور از هزینه در اینجا هزینه خود هارد دیسک نمی باشد منظور کل هزینه ها از جمله هزینه بهره برداری از سیستم نظارتی می باشد. هارد دیسک های سنتی معمولا انرژی برق بیشتری را مصرف می نمایند اما هارد های مخصوص سیستم نظارتی اگرچه قیمت بالاتری دارند اما مصرف برقی در حدود ۳۰ درصد کمتر نسبت به نوع سنتی دارند و از این طریق در کاهش هزینه های مصرف برق شما در طول استفاده تاثیر می گذارند.شرکت هایی که در زمینه فروش دوربین مدار بسته فعالیت دارند بسیارند بخاطر همین شما باید در انتخاب پکیج دوربین مدار بسته خود دقت کنید.

علاوه بر آن این درایو ها گرمای کمتری تولید می کنند و این در خنک سازی موثر سیستم تاثیر بسزایی دارد.

 

امروزه شرکت هایی مانند وسترن دیجیتال و سیگیت هارد های مورد اعتمادی را برای سیستم نظارت تصویری طراحی کرده اند که می توانید از محصولات آنها در بازار ایران برای دوربین مداربسته و سیستم نظارتی خود استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *