Cable Management چیست ؟

دوربین های مداربسته به غیر از دوربین که جزء اصلی جهت نصب می باشد، از سایر تجهیزات و لوازم  برای نصب دوربین های مداربسته استفاده می شود. یکی از این تجهیزات جانبی کابل منیجمت cable Management می باشد. در ادامه این مقاله به معرفی کابل منیجمت و کاربرد آن می پردازیم. در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

cable management  چیست ؟

دوربین های مداربستهAHD و IP جهت نصب و اتصال به دستگاه ضبط کننده خود یعنی دستگاه های DVR وNVR از کابل استفاده می کنند. زمانی که تعداد زیادی  از  دوربین های مداربسته نصب می شوند، کابل کشی دوربین های مداربسته در متراژ و تعدا زیادی کابل صورت می گیرد. برای نظم دهی کابل ها از CABLE MANAGEMENT استفاده می شود. علاوه بر محافظت کابل ها از کشیدگی،قطعی و در هم تنیده شدن، cable management در زیبا دیده شدن کابل ها نیز کمک می کند.

جهت خواندن مطالب بیشتر درباره دوربین های مداربسته AHD اینجا کلیک کنید : دوربین مدار بسته AHD

جهت خواندن مطالب بیشتر درباره انواع کابل های دوربین های مداربسته آنالوگ اینجا کلیک کنید :انواع کابل دوربین مدار بسته آنالوگ

ویژگی های cable management

  • استاندارد 19 اینچ و ارتفاع 1U و 2U
  • نصب آسان بدون نیاز به براکت
  • دارای زبانه های شانه ای جهت هدایت کابل به سمت بالا
  • دارای فضای مناسب در داخل جعبه جهت ذخیره سازی کابل های مازاد بصورت حلقه شده ، ضمن رعایت زاویه خمش کابل ها
  • دارای دو ورودی مجزا جهت ورود کابل در قسمت پشت و دو ورودی در طرفین
  • دارای درپوش جهت پوشاندن کابل های اضافی ذخیره شده در قسمت داخل
  • دارای بدنه فلزی برای استحکام بیشتر و جلوگیری از تاثیرات Noise
  • رنگ پودری الکترو استاتیک برای دوام بیشتر

کاربرد cable management چیست ؟

استفاده از cable management به طور کلی جهت نظم دهی و مرتب سازی کابل ها می باشد. گره های پراکنده کابل ها، تشخیص یک سیم را دچار مشکل می کند. برای تشخیص و شناسای یک سیم می توان از مدیریت کابل ها استفاده کرد. ممکن است در هم تنیدگی کابل ها موجب گرم شدن و آتش سوزی کابل ها شود . در واقع قرار گرفتن تعداد زیادی از کابل ها در کنار هم می تواندباعث آتش سوزی شود.

آیا استفاده cable management هزینه ها را کاهش می دهد

اگر کابل ها به درستی سازمان دهی یا مدیریت نشوند ممکن است دچار آسیب یا پوسیدگی شوند . بنابراین، با استفاده از مدیریت کابل می توان در  کاهش هزینه های مربوط به جایگزینی کابل های خراب صرفه جویی کرد.با استفاده از cable management عمر کابل ها نیز افزایش پیدا خواهد کرد، زیرا کابل ها در برابر آسیب دیدگی، پارگی محافظت می کند.استفاده از cable management علاوه بر منظم کردن کابل ها دربه حداکثر رساندن کارایی و عملکرد آنها نیز تاثیر دارد.

تاثیر استفاده از مدیریت کابل در  آراستگی و نظافت  محیط

استفاده از مدیریت کابل علاوه بر نظم دهی و جلوگیری کردن از آسیب  دیدن کابل ها، در آراستگی و نظم دادن به محیط هم تاثیر زیادی دارد.

 

 

 

 

 

کلام آخر :

 cable managemet یکی از تجهیزات نصب دوربین های مداربسته و سایر دستگاه الکترونیکی که از کابل کشی های زیاد و پیچیده ای برخودار هستند. استفاده از cable management در نظم دهی کابل ها، جلوگیری از آسیب دیدگی، حفظ آراستگی محیط از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. دوربین های مداربسته تحت شبکه از کابل کشی پیچیده تری نسبت دوربین های مداربسته AHD برخوردار است و معمولا در کابل کشی دوربین ها ی مداربسته تحت شبکه از مدیریت کابل بیشتر استفاده می شود.

جهت خواندن مطالب بیشتر درباره دوربین های مداربسته تحت شبکه اینجا کلیک کنید : دوربین مدار بسته تحت شبکه

خرید تجهیزات دوربین مداربسته و دوربین مداربسته 

جهت خرید انواع تجهیزات جانبی دوربین های مداربسته، دوربین های مداربسته اسپیددام تحت شبکه، دوربین های مداربسته منازل مسکونی، بهترین دوربین های مداربسته، دوربین های مداربسته با قابلیت دیددر شب و …با شماره 02158731 تماس حاصل فرمائید.

جهت خواندن مطالب بیشتر درباره دوربین های مداربسته منازل مسکونی  اینجا کلیک کنید :خرید دوربین مدار بسته برای منزل مسکونی

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *