تکنولوژی Zipstream کمپانی اکسیس

ویدئوی بیشتر، ذخیره‌ سازی کمتر، جلوگیری از اشغال بی‌ مورد پهنای باند و حفظ وضوح و نرخ فریم بدون هیچ‌گونه سرمایه‌گذاری اضافی؛ اینها مفاهیم و گزاره‌هایی هستند که درخصوص ویژگی‌ های مثبت تکنولوژی Zipstream بر زبان و قلم کارشناسان دوربین مداربسته کمپانی دوربین مدار بسته اکسیس رفته است. در ادامه این مطلب قصد داریم به معرفی تکنولوژی Zipstream و نسبت آن با کدک معتبر H.264 پرداخته خواهد شد.

جهت خواندن مطالب بیشتر درباره H.264 اینجا کلیک کنید : منظور از H . 264 در سیستم های دوربین مداربسته چیست ؟

تکنولوژی zipstream چیست ؟

تکنولوژی zipstream درواقع یک قابلیت منحصربه‌ فرد در برخی از انواع دوربین‌های مداربسته تحت شبکه کمپانی اکسیس است که تصویر‌ را در لحظه آنالیز می‌کند و به‌ نحو قابل ملاحظه‌ای بهبود می‌بخشد. این تکنولوژی با کاهش به‌طور متوسط 50 درصدی پهنای باند، همچنین حجم ذخیره‌سازی بهتر و پیشرفته‌تر نسبت به روش  H.264 جهت نظارت تصویر بیست‌ و چهارساعته و هفت روز هفته، توانایی تحسین برانگیز خود را به رخ طرفداران این فشرده‌ ساز بی‌بدیل و قدرتمند کشانده است. البته این به آن معنا نیست که با آمدن این تکنولوژی سیطره کدک H.264 بر دوربین‌های مداربسته تحت شبکه پایان یافته یا حتی کمرنگ شده است اتفاقا برعکس؛ درواقع zipstream یک امکان کمکی ویژه و سازگار با کدک مذکور است که جهت حفظ رزولوشن تصویر، حفظ frame rate و جزئیات مهم تصویر نظیر چهره یا شماره پلاک خودرو در دوربین ها ی مداربسته پلاک خوان به کار گرفته می‌شود. به این معنا که جزئیات قابل اهمیت یک تصویر، نظیر چهره یا شماره پلاک با کیفیت کامل ضبط و بقیه نواحی فیلتر و با رزولوشن کمتر ضبط و ذخیره می‌شوند و نواحی کم اهمیت نظیر دیوار سفید، چمن یا درختان با هدف دستیابی به صرفه‌جویی بیشتر در فضای ذخیره‌سازی نادیده گرفته شده و به حاشیه رانده می‌شوند.

دوربین های مداربسته اکسیس یکی ا ز قدرتمندترین و پیشترفته ترین دوربین های مداربسته در جهان می باشد.جهت خواندن مطالب بیشتر درباره دوربین های مداربسته اکسیس اینجا کلیک کنید : دوربین مدار بسته اکسیس AXIS

سازگاری با دوربین های مداربسته  PTZ

نکته مهم دیگر اینکه؛ تکنولوژی Zipstream به لطف نرخ پویای خود، به‌طور خودکار با حرکات دوربین های مداربسته اسپید دام (  PTZ)  سازگار است و زمانی‌که دوربین در وضعیت pan قرار دارد، نیازی به کج کردن و یا بزرگ‌نمایی از طرف اپراتور ندارد. از سویی دیگر، مشتریان می‌توانند در کنار تکنولوژی Zipstream نسبت به دیگر فناوری‌های دوربین تحت شبکه اکسیس نظیر محدوده دینامیکی گسترده، تکنولوژی WDR و نوریاب نیز آشنا و به آنها دسترسی داشته باشند.

صرفه جویی در حالت پایه Zipstream

با استفاده از تکنولوژی Zipstream  می توان تا 50 درصد فشرده سازی بیشتری  به نسبت روش های متداول را داشت.

نسخه جدید تکنولوژیzipstream  ( DFPS )

در نسخه جدید تکنولوژی Zipstream  در دوربین های مداربسته اکسیس یک قابلیت جدید به نام  ( DFPS ) یا نرخ ضبط تصاویر به صورت پویا در این نسخه اضافه شده است. با استفاده از این قابلیت نرخ ضبط تصاویر دوربین مداربسته  بر اساس تشخیص حرکت در تصویر تغییر کرده، کاهش یا افزایش پیدا می کند. به طور مثال اگر  میزان  تحرک در صحنه کم باشد، نرخ ضبط تصاویر از 40 فریم در ثانیه به 15 فریم کاهش پیدا می کند. در محل های بسیار کم تحرک مانند راهروها نرخ ضبط می تواند تا 1 فریم در ثانیه کاهش پیدا کند.

محصولات سازگار با ZIPSTREAM

محصولات سازگار با این تکنولوژی عبارت‌اند از: دوربین‌های مداربسته ثابت، دوربین ها ی مداربسته دام ( DOME )، دوربین های مداربسته اسپید دام، دوربین های مداربسته ضد انفجار و آتش سوزی

فهرست محصولات سازگار با تکنولوژی Zipstream با نرخ فریم پویا

AXIS F34
AXIS F41
AXIS F44
AXIS M1124 / -E
AXIS M1125 / -E
AXIS M2025-LE
AXIS P1364 / -E
AXIS P1365 Mk II / -E Mk II
AXIS P1405-LE Mk II
AXIS P3224-LV / -LVE
AXIS P3225-LV / -LVE
AXIS Q1615 Mk II / -E Mk II
AXIS Q1635 / -E
AXIS Q35 Series

کلام آخر : 

شرکت اکسیس یکی از بزرگترین تولید کنندگان دوربین های مداربسته با تکنولوژی ها بسیار پیشترفته در صنعت دوربین های مداربسته می باشد. تکنولوژی Zipstream یکی از پیشترفته ترین تکنولوژی های موجود در دوربین های مداربسته اکسیس می باشد که با استفاده از آن می توان تصاویررا در کمترین زمان ممکن پردازش کرده و کیفیت آن را بهبود بخشید. باید دقت داشت در هنگام انتخاب دوربین های مداربسته اکسیس، دوربین مورد نظر از تکنولوژی Zipstream پشتیبانی کند تا بتوانید از قابلیت های پیشترفته آن استفاده کنید. 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *