سازگاری دوربین های مداربسته

گاهی اوقات پس از نصب دوربین های مداربسته در یک مجموعه نیاز می شود تعداد دیگری از دوربین های مداربسته را در نقاط دیگر نصب شوند.اگر دوربین های های مداربسته ای که قصد نصب مجدد آنها را دارید از لحاظ برند و تکنولوژی به کاررفته درآن با دستگاه DVR یکی نباشد امکان نصب آن دوربین واضافه کردن آن به مجموعه نمی باشد.دراینجا موضوع مهم سازگاری دوربین ها ی مداربسته با تکنولوژی های مختلف با دستگاه DVR مطرح می شود.دراین مقاله قصد داریم به معرفی انواع تکنولوژی ها به کار رفته دردوربین های مداربسته و سازگاری آنها با دستگاه ها ی DVR بپردازیم.

جهت خواندن مطالب بیشتر درباره دستگاه DVR اینجا کلیک کنید :انواع دستگاه DVR

انواع دوربین مداربسته و سازگاری آنها

دوربین های مدار بسته به صورت کلی به دو نوع دوربین های مداربسته  تحت شبکه و دوربین های مداربسته AHD تقسیم بندی می شوند . و هرکدام ازاین نوع دوربین ها  دارای تکنولوژی های مختلفی مانند AHD , HDCVI , HDTVI  و …می باشند و در بستر سازگاری باهمدیگر قرار می گیرند.

جهت خواندن مطالب بیشتر درباره دوربین ها ی مداربسته AHD اینجا کلیک کنید :دوربین مداربسته ای اچ دی (AHD CCTV)

به عنوان مثال نسل جدید دستگاه های DVR با دوربین های مداربسته سازگاری کامل دارند و می توانند انواع دوربین مدار بسته که با کابل کواکسیال RG59 و کابل شبکه CAT6 انتقال تصویر می دهند را پشتیبانی کنند.
شاید نام دستگاه هایDVR، پنج کاره به گوش شما رسیده باشد . این دستگاه های دی وی آر می توانند هر دوربین مدار بسته دارای تکنولوژی های زیر را پشتیبانی کنند:

جهت خواندن مطالب بیشتر درباره کابل های کواکسیال RG59 اینجا کلیک کنید :چرا در دوربین های AHD از کابل کواکسیال RG 59 استفاده می شود ؟ 

جهت خواندن مطالب بیشتر درباره کابل های شبکه CAT6 اینجا کلیک کنید :کابل شبکه (Cat 6 ( SFTP چیست ؟

۱-دوربین مدار بسته آنالوگ
۲-دوربین مدار بسته  AHD
۳-دوربین مدار بسته HDCVI
۴-دوربین مدار بسته HDTVI
۵-دوربین مداربسته تحت شبکه یا دوربین آی پی

حال شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چطور یک دستگاه دی وی آر می تواند تمام تکنولوژی های موجود در بازار را پشتیبانی کند ؟
این پشتیبانی تکنولوژی باید بصورت ترکیبی سخت افزاری و نرم افزاری صورت گیرد.به این صورت که ابتدا نوع سیگنال باید بصورت سخت افزاری شناسایی شده و برای ذخیره سازی تصاویر ترکیب سخت افزار و نرم افزار شناسایی می شود و در انتها باعث نمایش و ذخیره سازی تصاویر روی هارد دیسک می شود.

برندهای معتبر دوربین مدار بسته ، مانند داهوا و هایک ویژن نیز دستگاه های دی وی آر خود را به گونه ای طراحی می کنند که بتواند از تمام تکنولوژی های موجود در بازار پشتیبانی کند.
در مقابل دوربین های مدار بسته نیز دارای قابلیت تغییر تکنولوژی هستند.پیش تر این تغییرات تنها برای سوئیچ کردن از نوع HD به آنالوگ کاربرد داشتند و امروزه دوربین های مدار بسته می توانند بین ۴ تکنولوژی AHD و HDCVI و HDTVI و آنالوگ سوئیچ کنند.
سازگاری تکنولوژی دوربین مدار بسته به این معنا است که در نسل آینده تنها مبحث افزایش رزولوشن تصویر مطرح است و دیگر نوع تکنولوژی چندان مطرح نمی باشد.
همچنین افزایش نرخ فریم در کنار افزایش روزولوشن تصویر ، امر بسیار مهمی است که بتوان تصاویر با کیفیتی را ارسال و ذخیره کرد.
تکنولوژی دوربین های  مدار بسته تحت شبکه همواره رو به بهبود است و قدرت بسیار بالایی در ارائه تصاویر با رزولوشن بالا دارد و برای انجام انواع اقدامات پردازش تصویر و توابع VCA داخلی کاربرد های وسیعی دارند.زیرا اساسا سیگنال تصویر بصورت دیجیتال می باشد و آماده برای انجام انواع پردازش ها در داخل دوربین می باشد.

پروتکل ONVIF در دوربین های مداربسته تحت شبکه

دوربین های مداربسته تحت شبکه از یک پروتکل یا استاندارد جهانی به نام ONVIF استفاده می کنند،که با استفاده از این پروتکل می توان تمامی دوربین های مداربسته با تمامی تکنولوژی های مختلف می توانند با تمامی دستگاه های DVR سازگاری داشته باشند و به این ترتیب دیگر مشکلی برای اضافه کردن دوربین های مداربسته با برند های مختلف در یک مجموعه نمی باشد.

جهت خواندن مطالب بیشتر درباره پروتکل ONVIF اینجا کلیک کنید :استاندارد ONVIF به چه معناست ؟

از این رو تکنولوژی مقابل انواع دوربین مدار بسته آنالوگ HD، تکنولوژی دوربین مدار بسته تحت شبکه می باشد که با توجه به بهبود محدودیت هایی مانند طول کابل و استفاده از پروتکل یکپارچه OnVif  وبهبود قیمت دوربین مدار بسته می تواند رقیب جدی برای سایر تکنولوژی ها باشد.

کلام آخر:

با توجه به سرعت پیشترفت تکنولوژی در صنعت دوربین های مداربسته در آینده ای نه چندان دور شاهد سیستم های مداربسته ای هستیم که با یکدیگر سازگاری کامل دارند.برای اینکه مشکلی  برای اضافه کردن دوربین جدید به سایر دوربین ها و سایر سیستم های خود نداشته باشید می توانید از دوربین ها ی مداربسته تحت شبکه استفاده کنید. 

خرید دوربین های مداربسته با پروتکل ONVIF

جهت خرید انواع دوربین های مداربسته با پروتکل ONVIF، دوربین های مداربسته اسپید دام، دوربین های مداربسته منازل مسکونی، بهترین دوربین های مداربسته و … با شماره 02158731  تماس حاصل نمائید.

جهت خواندن مطالب بیشتر درباره دوربین ها ی مداربسته منازل مسکونی اینجا کلیک کنید :خرید دوربین مدار بسته برای منزل مسکونی

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *