عیب یابی دوربین مدار بسته

در هنگام قطع تصاویر دوربین مدار بسته از کجا متوجه شویم که دوربین مدار بسته ما سالم است ؟ برای تست یک دوربین مدار بسته چه کارهایی را باید انجام دهیم ؟ قطعی تصاویر دوربین مدار بسته می تواند عوامل مختلفی داشته باشد و خرابی خود دوربین مدار بسته آخرین موردی است که ممکن است اتفاق بیوفتد، معمولا در آخرین مرحله پس از امتحان کردن تمامی راه ها می توان نتیجه گرفت که خود دوربین مدار بسته خراب شده است. برای تست کردن انواع دوربین مدار بسته چه راهکاریی پیشنهاد می شود؟

در  ادامه این مطلب به عواملی که احتمال دارد موجب قطعی یا خرابی تصاویر دوربین های مداربسته شده باشد و راه حل رفع این عوامل می پردازیم.با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

مشکلات احتمالی دوربین های مداربسته آنالوگ و HD و راه حل های آنها

چک کردن اتصالات دوربین مداربسته به دستگاه DVR

هنگام قطع تصاویر دوربین مدار بسته همان طور که در مطالب قبلی خاطر نشان کردیم ابتدا باید اتصالات تصویر دوربین مدار بسته را چک کنیم. اتصالات فیش BNC در دو سر کابل های کواکسیال تصویر دوربین را جهت اتصال صحیح بررسی کنید.

انواع کابل های کواکسیال در دوربین های مداربسته آنالوگ و HD مورد استفاده قرار می گیرند. جهت خواند مطالب بیشتر درباره انواع کابل های دوربین های مداربسته آنالوگ اینجا کلیک کنید :انواع کابل دوربین مدار بسته آنالوگ

تست منبع تغذیه

نکته بعدی نیز منبع تغذیه دوربین مدار بسته می باشد که باید برای این منظور آداپتور دوربین مدار بسته را چک میکنیم. بهترین راه تست ولتاژ سیم تغذیه دوربین است که باید بین 11 الی 12 ولت باشد. استاندارد ولتاژ دوربین 12 ولت است که مواردی از قبیل طول سیم ، نوع آداپتور و تعداد دوربین های متصل به یک آداپتور همه و همه از مواردی هستند که در تامین ولتاژ اصلی دوربین نقش دارند.

مطمئن ترین راه برای برای تست دوربین مدار بسته جدا کردن دوربین از محل نصب و اتصال آن توسط یک کابل تصویر مطمئن ، به همراه یک آداپتور سالم و مطمئن است. دوربین را توسط یک کابل تصویر کوتاه مستقیما به دستگاه ضبط تصاویر دوربین مدار بسته یا همان دستگاه DVR متصل کنید.

تست کانال های دستگاه DVR

اگر نتوانستید از دوربین خود تصویر بگیرید حتما کانال های دیگر DVR خود را تست کنید. زیرا ممکن است به احتمال کم آن کانال دچار مشکل شده باشد. اگر دوربین مدار بسته شما از نوع دوربین های مداربسته آنالوگ است می توانید توسط اتصال یک کابل RC به دوربین مدار بسته آن را مستقیما به تلویزیون متصل کنید تا از سالم بودن دوربین اطمینان حاصل کنید.

مشکلات احتمالی دوربین های مداربسته تحت شبکه یا IP و راه حل های آنها

تست کابل شبکه

تست سالم بودن کابل شبکه در دوربین ها ی مداربسته تحت شبکه  توسط تستر مخصوص آن انجام می شود و این تستر دارای دو تکه می باشد که هر تکه را به یک سر کابل متصل می کنیم و دکمه تست روی تستر را فشار می دهیم. 8 چراغ روشن به معنای اتصال صحیح کابل است.

دوربین های مداربسته تحت شبکه نسل جدید دوربین های مداربسته می باشند. جهت خواندن مطالب بیشتر درباره دوربین های  مداربسته تحت شبکه اینجا کلیک کنید:دوربین مدار بسته تحت شبکه

تست منبع تغذیه

تست منبع تغذیه دوربین مدار بسته تحت شبکه نیز مانند دوربین های آنالوگ می باشد و چنانچه  POE در دوربین مداربسته برای تامین تغذیه دوربین تحت شبکه استفاده می کنید ولتاژ سر رشته های قهوه ای و سفید قهواه ای را چک کنید.

تست IP دوربین های مداربسته تحت شبکه

می توانید با اتصال یک کابل به سوئیچی که به دستگاه  NVR شما متصل شده است تست IP دوربین تحت شبکه را بگیرید و بررسی کنید که دوربینی که تصویر آن قطع شده است در شبکه شما وجود دارد یا خیر ؟

برای اینکار از دستور ping به شکل زیر استفاده کنید:

وارد start menu شده و گزینه CMD زا تایپ کرده enter بزنید.در پنجره command Promt دستور زیر را وارد کنید:ping 1.1.1.1 و بجای اعداد 1 آی پی دوربین مدار بسته خود را وارد کنید. اگر IP دوربین خود را نمی دانید دو راه برای متوجه شدن آن وجود دارد. اول مراجعه به دستگاه NVR و بررسی Ip دوربین هادوم نصب نرم افزار مربوط به برند سازنده دوربین مدار بسته تحت شبکه و جستجوی آن از طریق نرم افزار مورد نظر. 

چنانچه دستور ping در پاسخ مدت زمان رفت و برگشت بسته شبکه تا هر گره از شبکه را نمایش دهد اتصال شبکه آن گره برقرار است.چنانچه در پاسخ شما عباراتی نظیر destination host unreachable را نمایش دهد باید فکری در مورد اتصال صحیح و سالم بودن دوربین مدار بسته تحت شبکه خود کنید.

عیب یابی دوربین ها ی مداربسته به نسبت دوربین های مداربسته HD پیچیده تر می باشد. جهت خواندن مطالب بیشتر درباره عیب یابی دوربین های مداربسته تحت شبکه اینجا کلیک کنید :رفع مشکلات رایج دوربین مداربسته تحت شبکه هنگام راه اندازی

کلام آخر :

مبحث ایراد یابی و تست دوربین مدار بسته تحت شبکه بسیار وسیع می باشد که در مطالب بعدی آن را بطور کامل توضیح خواهیم داد.زیرا با توجه به تنوع پروتکل های ارسال و دریافت تصاویر دوربین مدار بسته نحوه عیب یابی متفوات می باشد. عیب یابی دوربین های مداربسته در بیشتر اوقات به تخصص نیاز دارد و به همین دلیل پیشنهاد می کنیم جهت پیدا کردن مشکلات قطعی دوربین های مداربسته خود از مشاوره متخصصان الکامپ بهره مند شوید. شما می توانید با شماره گیری 02158731 با کارشناسان الکامپ در تماس باشید و از خدمات مشاوره رایگان ما را دریافت کنید.

خرید دوربین مداربسته 

جهت خرید انواع دوربین های مداربسته آنالوگ،HD و دوربین های مداربسته تحت شبکه، دوربین های مداربسته منازل مسکونی با شماره 02158731 تماس حاصل فرمائید.

 

 

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *