5 باور غیر واقعی در مورد دوربین مداربسته

بسیاری از افرادی که قصد تهیه و نصب دوربین مداربسته دارند، درخواست ها و باورهای غیر واقعی در رابطه با دوربین های مداربسته و قابلیت های آنها دارند. این باورها ی غلط با تماشا کردن فیلم های تلویزیونی و نداشتن آگاهی کافی به وجود می آید در ادامه این مطلب به 5 باور غلطی که کاربران از دوربین های مداربسته دارند می پردازیم . با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

بالا بردن کیفیت تصاویر ضبط شده در سطحی غیر واقعی

یکی از باورهای غیر واقعی درباره  دوربین های مداربسته، بالا بردن کیفیت تصاویر دوربین های مداربسته پس ضبط آنها در نرم افزار های پردازی تصاویر می باشد. واقعیت این است که زمانی که یک تصویر یا فیلم با کیفیت پائین ضبط می شود قسمتی از داده های تصویر از بین رفته است به این ترتیب نمی توان داده های از دست رفته را باز گردانند و در حال حاضر با استفاده از حرفه ای ترین و تخصصی ترین نرم افزار های پردازش تصویر امکان افزایش کیفیت و رزولوشن تصاویر بیش تر از 10 یا 20 درصد وجود ندارد. بنابراین زمانی که قصد تهیه دوربین مداربسته را دارید دقت داشته باشید تا دوربین مداربسته با کیفیت مناسب تهیه کنید که در زمان بررسی و بازبینی تصاویر دچار مشکل نشوید.

دوربین های بی سیم ( وایرلس ) اعجاب انگیز

شاهد درخواست های زیادی برای استفاده از دوربین های بی سیم  یا دوربین های وایرلس از سوی کاربران دوربین های مداربسته می باشیم. با توجه به اطلاعات کمی که مشتریان از دوربین های مداربسته بی سیم دارند از محدودیت های که دوربین های بی سیم به وجود می آورد بی خبر هستند. بی سیم بودن دوربین های بی سیم فقط مربوط به دریافت و انتقال داده ها و تصاویر دوربین می باشد و جهت تامین برق دوربین نمی توان برق را به صورت بی سیم تامین کرد و استفاده از باتری نیز دارای ریسک می باشد و با خالی شدن شارژ باتری ممکن است که تصاویر را از دست دهیم. مشکل دیگری که در دوربین های مداربسته بی سیم وجود دارد برد محدود آنها می باشد این دوربین ها در فضای باز حداکثر بردی برابر با 500 متر دارند و این یکی از مشکلات عمده دوربین ها ی بی سیم می باشد.

جهت خواندن مطالب بیشتر درباره دوربین های مداربسته وایرلس اینجا کلیک کنید :آشنایی با دوربین مدار بسته وایرلس

دوربین هایی با امکان تشخیص و ثبت هویت یا پلاک

 در حال حاضر ضبط تصاویر صورت و پلاک  به وسیله دوربین های مداربسته پلاک خوان و دوربین های مداربسته تحت شبکه با قابلیت تشخیص چهره انجام می شود . دوربینی که جهت ثبت تصاویر چهره و پلاک استفاده می شود از کیفیت و روزولشن  بالای برخودار می باشند. با توجه به تکنولوژی به کاررفته دراین نوع از دوربین ها، این نوع از دوربین ها از قیمت بالای برخوردارمی باشند و نمی توان با تهیه یک دوربین ارزان قیمت این قابلیت ها را دریافت کرد.مشکل زمانی رخ می دهد که برخی از مشتریان درخواست قابلیت های پیشترفته تشخیص هویت و پلا ک دارند بدون صرف هزینه های بالای که این نوع از دوربین ها دارند . 
به دلیل هزینه های که این دوربین ها دارند در حال حاضر از این سیستم ها تنها برای برخی ارگان ها و سازمان ها استفاده می شود. با توجه به پیشرفت هایی که در علم پردازش تصویر صورت گرفته، دسترسی به این تکنولوژی ها و قابلیت های هوشمند  هر روز ارزان تر و ساده تر می شود. ممکن است در آینده  نزدیک امکان استفاده از این تکنولوژي ها ی پیشترفته  در منازل مسکونی هم وجود داشته باشد.

جهت خواندن مطالب بیشتر درباره دوربین های مداربسته پلاک خوان اینجا کلیک کنید :دوربین مدار بسته پلاک خوان خوردو

توقعات دوربین حرارتی ازدوربین مادون قرمز

قابلیت دید در شب مادون قرمز IR در دوربین های مداربسته  یکی از قابلیت های می باشد که در اکثر دوربین های مداربسته وجود دارد. نوری که از  LED های دوربین مداربسته منتشر می شود نوری است که برای چشم انسان قابل رویت نمی باشد.  ولی این نور توسط دوربین های مداربسته  قابل تشخیص می باشد و می توانند با استفاده از آن نور در زمان تاریکی شب تصاویر دوربین  را به صورت واضح ارائه دهند.
دوربین ها ی مداربسته حرارتی به وسیله حرارت منتشر شده از یک جسم و تبدیل آن به تصویر، تصاویر مورد نظر را ارائه می دهند .با توجه به شبیه بودن نور و گرما به صورت کلی ولی این دو فاکتور دارای تفاوت های نیز  هستند. نوع انتشار و طریقه دریافت نور و گرمابا یکدیگرمتفاوت می باشد و در نتیجه تصویری که به وسیله هر یک از این دو قابل مشاهده می باشد، نیز با هم متفاوت خواهد بود. عمده مشخصه دوربین های حرارتی امکان تشخیص اجسام گرم است، این امکان تشخیص با توجه به نحوه انتشار گرما امکان تشخیص موجودات زنده را در جنگل یا پشت یک دیوار نازک فراهم می کند. هیچ یک از این قابلیت ها برای دوربین های مداربسته دید در شب فراهم نیست و این دوربین ها با نور مادون قرمز صرفا یک تصویر سیاه و سفید معمولی به شما خواهد داد.

جهت خواندن مطالب بیشتر درباره انواع LED های مادون قرمز  اینجا کلیک کنید :انواع LED مادون قرمز دوربین مدار بسته

دوربین های گردان با قابلیت برگرداندن زمان

دوربین های مداربسته اسپید دام یا دوربین های گردان دوربین هایی هستند که امکان چرخش و زوم اپتیکال دارند و می توان با استفاده از این دوربین ها  در جهت های مختلف حرکت کرد و تصاویر را دریافت کرد.یک باور اشتباه دردوربین گردان این است که بتوان تصاویرضبط شده دوربین را مانند حالت زنده دوربین را چرخاند و در جهتی خاص زوم کرد. تنها زمانی می توان این کار را انجام که دوربین تمامی زاویای دیگر را نیز ضبط کرده باشد بنابراین از لحاظ فنی و منطقی این کار غیر ممکن می باشد. 

کلام آخر :

 باور های اشتباه و غیرواقعی زیادی از دوربین های مداربسته وجود دارد که ناشی از کمبود دانش و آگاهی کافی درباره دوربین های مداربسته می باشد. به همین جهت توصیه می کنیم قبل از تهیه و نصب دوربین مداربسته با خواندن مطالب مرتبط با انواع دوربین های مداربسته و یا دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان الکامپ، دانش خود را در رابطه با دوربین های مداربسته بالا برده تا بتوانید مناسب ترین انتخاب را داشته باشید.

خرید دوربین مداربسته

جهت خرید انواع دوربین مداربسته منازل مسکونی، بهترین دوربین های مداربسته، دوربین های مداربسته AHD و… با شماره 02158731 تماس حاصل فرمائید.

جهت خواندن مطالب بیشتر درباره دوربین های مداربسته منازل مسکونی اینجا کلیک کنید :خرید دوربین مدار بسته برای منزل مسکونی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *