تشخیص حرکت دوربین مداربسته-motion detection

با پیشرفت تکنولوژی در دنیا، سیستم دوربین های مدار بسته و تکنولوژی های به کاررفته در آنها نیز رشد کرده و توسعه یافته است . تولید کنندگان دوربین های مداربسته شروع به توسعه سیستم های نرم افزاری و هوشمند سازی سیستم های مدار بسته نمودند اما یکی از بهترین تکنولوژی هایی که شاید بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفت سیستم تشخیص حرکت دوربین های مدار بسته بود. سیستم تشخیص حرکت به دوربین مدار بسته کمک می کند تا هر گونه حرکتی در جلوی دوربین را تشخیص داده و اقدامات بعدی را انجام دهد . در این مقاله قصد داریم به معرفی تکنولوژی تشخیص حرکت یا Motion Detection و نحوه عملکرد این تکنولوژی و کاربرد آن می پردازیم . با ما درادامه این مطلب همراه باشید.

قابلیت تشخیص حرکت در دوربین مدار بسته

این قابلیت بر اساس تکنولوژی پردازش تصویر عمل می نماید . بدین صورت که هر پیکسل های ضبط شده در هر فریم را با فریم های قبلی مقایسه می کند و در صورت تغییر در آن به صورت متوالی آن را به عنوان حرکت تشخیص داده و اقدام به ضبط تصویر می نماید.

قابلیت تشخیص حرکت یا Motion Detection در دوربین های مدار بسته و دستگاه DVR و NVR های موجود بوده که باید این قابلیت در آن فعال شود . قابلیت تشخیص حرکت در تصاویر دریافتی دوربین های مداربسته کمک زیادی در کاهش حجم تصاویر ضبط شده در دی وی آر می نماید.

جهت خواندن مطالب بیشتر درباره تفاوت دستگاه DVR و دستگاه NVR اینجا کلیک کنید : تفاوت دستگاه DVR با NVR

سیستم تشخیص حرکت چگونه کار می کند؟

این سیستم در دوربین های تحت شبکه از الگوریتم خاصی برای تشخیص حرکت تبعیت می کند . سیستم هوشمند دوربین مدار بسته در هر لحظه میدان دید دوربین مدار بسته را اسکن می کند و تعداد پیکسل های تصویر را می شمارد، این عمل در هر ثانیه انجام می شود، به محض هر گونه تغییر در تعداد پیکسل دوربین مدار بسته این تغییر را به منزله حرکت تشخیص می دهد و به مرکز کنترل خبر می دهد.

ضبط تصاویر با تشخیص حرکت

این قابلیت را می توان پر کاربرد ترین ویژگی سیستم تشخیص حرکت دانست. به این صورت که دوربین مدار بسته تنها زمانی که حرکت در جلوی آن وجود داشته باشد اقدام به تصویر برداری می کند و تصاویر آن توسط دستگاه NVR، بر روی هارد که در آن تعبیه شده است ضبط می شود. این مهم به مشتریان کمک می کند تا هنگام مشاهده تصاویر ضبط شده، با حجم زیادی از تصاوی فاقد ارزش روبرو نشوند و فقط تصاویر ارزشمند را در اختیار داشته باشند.

جهت خواندن مطالب بیشتر درباره هارد مناسب دوربین های مداربسته اینجا کلیک کنید : هارد مناسب برای دوربین مدار بسته

ارسال آلارم

قابلیت دیگر استفاده از این تکنولوژی اینگونه است که، می توانیم برای دوربین تعریف کنیم تا در صورت تشخیص حرکت از طریق خروجی آلارم یکی از فعالیت های هشدار مانند روشن شدن چراغی یا به صدا در آمدن آژير و…را فعال کند. این موضوع می تواند به نصابان و تکنیسین های نصب سیستم دوربین مدار بسته کمک کند تا سیستم ها را با توجه به نیاز مشتریان طراحی کنند.

کلام آخر:

در نهایت از تمامی موارد ذکر شده می توانید به این نتیجه برسید که وجود این سنسور در دوربین های مدار بسته کمک بسیار شایانی در کاهش حجم مصرف هارد و افزایش میزان ضبط تصاویر برای شما داشته باشد و در نهایت میزان امنیت مکان شما را بسیار افزایش خواهد داد. با توجه به موارد ذکر شده این سیستم جهت مکان هایی مناسب است که سیستم نظارتی جهت رفت و آمد های موجود کاربرد دارد و برای مکان هایی که نیازبه نظارت بررفت و آمد خیلی زیادی دارند و یا مانند کارخانه ها که فعالیت زیادی در آن وجود دارد مناسب نمی باشد.

خرید دوربین مداربسته با تکنولوژی تشخیص حرکت یا Motion Detection

جهت خرید دوربین مداربسته با تکنولوژی تشخیص حرکت یا Motion Detection، دوربین های مداربسته اسپید دام، دوربین های مداربسته AHD، دوربین های مداربسته منازل مسکونی، بهترین دوربین های مداربسته و …با شماره 02158731 تماس حاصل فرمائید.

جهت خواندن مطالب بیشتر درباره دوربین ها ی مداربسته اسپید دام اینجا کلیک کنید : دوربین مداربسته اسپید دام (Speed Dome)چیست ؟

جهت خواندن مطالب بیشتر درباره بهترین دوربین ها ی مداربسته اینجا کلیک کنید :بهترین دوربین مدار بسته

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *