تشخیص حرکت دوربین مداربسته-motion detection

با پیشرفت تکنولوژی در دنیا، سیستم دوربین های مدار بسته هم رشد کرده و توسعه یافت، تولید کنندگان شروع به توسعه سیستم های نرم افزاری و هوشمند سازی سیستم های مدار بسته نمودند اما یکی از ابتدایی ترین تکنولوژی هایی که شاید بسیار مورد توجه مشتریان قرار گرفت سیستم تشخیص حرکت دوربین های مدار بسته بود. سیستم تشخیص حرکت به دوربین مدار بسته کمک می کند تا هر گونه حرکتی در جلوی دوربین را تشخیص داده و اقدامات بعدی را انجام دهد.

قابلیت تشخیص حرکت در دوربین مدار بسته

قابلیت تشخیص حرکت در دوربین مدار بسته
موشن دتکشن یا MOTION DETECTION قابلیت تشخیص حرکت در دوربین های مدار بسته و دی وی آر ها و NVR های موجود بوده که باید این قابلیت در آن فعال شود.
قابلیت تشخیص حرکت در تصاویر دریافتی دوربین های مداربسته کمک زیادی در کاهش حجم تصاویر ضبط شده در دی وی آر می نماید.
این قابلیت بر اساس تکنولوژی پردازش تصویر عمل می نماید.بدین صورت که هر پیکسل های ضبط شده در هر فریم را با فریم های قبلی مقایسه می کند و در صورت تغییر در آن به صورت متوالی آن را به عنوان حرکت تشخیص داده و اقدام به ضبط تصویر می نماید.

سیستم تشخیص حرکت چگونه کار می کند؟

این سیستم در دوربین های تحت شبکه از الگوریتم خاصی برای تشخیص حرکت تبعیت می کند. سیستم هوشمند دوربین مدار بسته در هر لحظه میدان دید دوربین مدار بسته را اسکن می کند و تعداد پیکسل های تصویر را می شمارد، این عمل در هر ثانیه انجام می شود، به محض هر گونه تغییر در تعداد پیکسل دوربین مدار بسته این تغییر را به منزله حرکت تشخیص می دهد و به مرکز کنترل خبر می دهد.

ضبط تصاویر با تشخیص حرکت

این قابلیت را می توان پر کاربرد ترین ویژگی سیستم تشخیص حرکت دانست. به این صورت که دوربین مدار بسته تنها زمانی که حرکت در جلوی آن وجود داشته باشد اقدام به تصویر برداری می کند و تصاویر آن توسط دستگاه NVR، ضبط می شود. این مهم به مشتریان کمک می کند تا هنگام مشاهده تصاویر ضبط شده، با حجم زیادی از تصاوی فاقد ارزش روبرو نشوند و فقط تصاویر ارزشمند را در اختیار داشته باشند.

ارسال آلارم

قابلیت دیگر استفاده از این تکنولوژی اینگونه است که، می توانیم برای دوربین تعریف کنیم تا در صورت تشخیص حرکت از طریق خروجی آلارم مستقیم، فعالیت مشخصی را انجام دهد به طور مثال می تواند چراغی را روشن کند یا آژیری را فعال نماید یا کلیدی را فعال نماید. این موضوع می تواند به نصابان و تکنیسین های نصب سیستم دوربین مدار بسته کمک کند تا سیستم ها را با توجه به نیاز مشتریان طراحی کنند.

در نهایت از تمامی موارد ذکر شده میتوانید به این نتیجه برسید که وجود این سنسور در دوربین های مدار بسته کمک بسیار شایانی در کاهش حجم مصرف هارد و افزایش میزان ضبط تصاویر برای شما داشته باشد و در نهایت میزان امنیت مکان شما را بسیار افزایش خواهد داد. با توجه به موارد ذکر شده این سیستم جهت مکان هایی مناسب است که سیستم نظارتی جهت رفت و آمد های موجود کاربرد دارد و برای مکان هایی که قرار بر نظارت بر مکان هاییست که رفت و آمد خیلی زیادی دارند و یا مانند کارخانه ها محیط کلا اکتیو است مناسب نمیباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.