انواع LED دوربین مدار بسته

انواع LED دوربین مدار بسته جهت دید در شب

یکی از روش های مشاهده تصاویر دوربین مداربسته در شب ، استفاده از ال ای دی LED مادون قرمز است . این ال ای دی ها می توانند در کنار لنز و داخل هوسینگ باشند و یا به صورت یک پروژکتور در نزدیکی دوربین مدار بسته نصب گردد.

همانطور که می دانید ، بعضی از دوربین مدار بسته دارای لنز ثابت هستند و زاویه دید آنها تغییر نمیکند . بنابراین LED مادون قرمزی که جهت این نوع دوربین مداربسته در نظر گرفته میشود داخل کاور قرار دارد ،میتواند به راحتی مکانی را که لنز روی آن تنظیم شده است ، روشن کند .
در مدل های دیگری از دوربین مدار بسته ، لنز متغیر است مثلا ۴ تا ۹ میلیمتر که در واقع ۳۰ تا ۶۰ درجه ، زاویه دید دوربین تغییر میکند.
اگر نور ال ای دی به صورت واید و با زاویه باز تابیده شود ، فقط اجسامی در شب نشان داده می شوند که در نزدیکی دوربین مدار بسته هستند و اجسام دورتر ، به دلیل اینکه نور ال ای دی به آنها نمیرسد ، در تصویر نمایش داده نمیشود و تاریک و سیاه دیده می شود .

دو نوع کلی LED مادون قرمز در سیستمهای نظارت تصویری وجود دارد :
-LED های کم مصرف و ارزان قیمت
-LED  های گران قیمت حرفه ای با توان بیشتر

برخی دوربین های مداربسته دارای LED های کمتری می باشند ولی معمولا میتوانند فاصله بیشتری را تحت پوشش خود در آورند .
همچنین LED های بزرگتر و گران قیمت تر دارای اطمینان و عمر بیشتری بوده و نسبت به LEDهای کوچکتر و قیمت پایینتری می باشند ..
در حال حاضر برخی از دوربین های مداربسته IR دار گران قیمت از ۳ تا ۵ عدد از LED های حرفه ای در داخل دوربین استفاده میکنند .
برد دید در شب مادون قرمز دوربین های مداربسته به معنای بیشترین عمق دیدی است که به وسیله دوربین مداربسته در تاریکی قابل دیدن است. این برد به دو اصل مهم وابسته است.

اول میزان قدرت LEDهای موجود بر روی دوربین ها

دوم میزان حساسیت چیپ تصویر دوربین مداربسته به امواج مادون قرمز.


میزان قدرت LEDها

با توجه به تعداد و نوع آنها مشخص خواهد شد. این LED ها تشابه زیادی با LEDهای نوری معمولی دارند و دقیقا به همان نحوه عمل می کنند. توجه داشته باشید که برد نوشته شده بر روی کاتالوگ دوربین بیشترین برد پرتاب نور دوربین است و معمولا بیش از برد مفید دید در شب دوربین است.
حساسیت چیپ تصویر نسبت به نور مرئی و نامرئی با هم متفاوت است. این به آن معناست که ممکن است یک چیپ دوربین مدار بسته حساسیت خوبی نسبت به نور مرئی داشته باشد اما حساسیت آن برای امواج مادون قرمز کم باشد. میزان این حساسیت در بازه های فرکانسی متفاوت توسط نمودارهای نوری چیپ تصویر مشخص می شود.

استفاده از دوربین های مدار بسته دید در شب بسیار کم هزینه و به صرفه است همچنین امکان دید در تاریکی های مطلق را نیز فراهم می کند زیرا تمامی نورهای مورد نیاز از طریق LED های درون دوربین تامین می شود .
تمامی دوربین های دید در شب تک رنگ بوده و معمولا سبز تیره هستند ، زیرا چشم انسان به این رنگ حساس تر خواهد بود .

در حال حاضر یکی از بهترین برند های ارائه دهنده دوربین مدار بسته با دید در شب بسیار قوی دوربین پلکو تک می باشد که توسط شرکت الکامپ و با ضمانت ۵ ساله ارائه میگردد و شما میتوانید با خرید این برند معتبر امنیت محل خود را با خیالی راحت گارانتی نمایید.