5 روش پیدا کردن دوربین مداربسته مخفی

استفاده از دوربین های مداربسته در محیط های مختلفی مانند مراکز تجاری، منازل مسکونی، پارکینگ ها، ادارات و… جهت بالابردن امنیت محیط بسیار متداول می باشد، ولی استفاده از دوربین های مداربسته مخفی در مکان های مثل هتل ها، مغازه ها و منزل و… از مصادیق تجاوز به حریم خصوصی افراد می باشد. در این مقاله قصد داریم  5 روش پیدا کردن دوربین های مداربسته مخفی را ارائه می دهیم. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

دوربین مداربسته مخفی چیست ؟

دوربین های مداربسته مخفی که با نام  دوربین های پین هول هم شناخته می شوند نوعی از دوربین های نظارتی می باشند که بدون اینکه شناسایی شود مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع دوربین های مداربسته مخفی به شکل  اشیاء تجاری یا خانگی طراحی می شوند تا بدون اینکه شناسایی شوند بتواند مکان خاصی را نظارت کند.

جهت خواندن مطالب بیشتر درباره دوربین های مخفی اینجا کلیک کنید : منظور از دوربین مداربسته مخفی چیست ؟

5 روش پیدا کرن دوربین مداربسته مخفی

برای پیدا کردن دوربین های مداربسته مخفی روش های مختلفی وجود دارد، در ادامه به روش های پیدا کردن دوربین های مخفی می پردازیم : 

1. بررسی دقیق محیط

برای اینکه بتوانید محیط مورد نظر را با دقت بررسی کنید باید از مکان ها ی که ممکن است در آنجا دوربین های مداربسته مخفی نصب شود اطلاع داشته باشید . در اینجا به برخی از مکان های داخلی و خارجی که ممکن است این نوع از دوربین ها نصب شوند اشاره خواهیم کرد.

مکان های داخلی که ممکن است دوربین مخفی در آن نصب شود : 

 • کوسن‌ های نیمکت، روی میز و قفسه‌ها

 • گلدان های رو میزی

 • پریز‌های برق

 • کتاب

 • قلاب لباس

 • خوکار

 • جعبه‌های دستمال کاغذی

 •  تلویزیون های دیجیتال

 • کیس‌ های DVD

 • لامپ‌ها

 • ساعت دیواری

 • دکوراسیون های دیواری

مکان های خارجی که ممکن است دوربین مخفی نصب شود : 

 • سوراخ روی درب ها

 • گیاهان آپارتمانی

 • زنگ در بیرون از خانه

 وجود تجهیزاتی مانند چراغ،کابل های برق،آدابتور، لنز می تواند نشان دهنده وجود دوربین مخفی در محیط باشد.

2 . پیدا کردن نور LED دوربین مداربسته 

 دوربین های مداربسته مخفی برای دید بهتر در تاریکی شب از LED مادون قرمز استفاده می کنند. با تاریک کردن محیط مورد نظر و دقت کردن به اطراف می توانید نورهای LED دوربین را که معمولا به رنگ های سفید، سبز و قرمز دیده می شوند را مشاهده کنید .

جهت خواندن مطالب بیشتر درباره انواع LED های مادون قرمز اینجا کلیک کنید : انواع LED مادون قرمز دوربین مدار بسته

3 . پیدا کردن دوربین مداربسته با موبایل 

برای پیدا کردن دوربین مخفی می توان از طریق 2 روش از گوشی های موبایل استفاده کرد : 

 •  نرم افزار دوربین یاب 
 •  تماس تلفنی

 •  نرم افزار دوربین یاب :

با نصب یک برنامه دوربین یاب روی گوشی می توانید وجود یک دوربین مخفی را تشخیص دهید. بهترین برنامه دوربین یاب برنامه Glint Finder – Camera Detector می باشد. از دیگر برنامه های دوربین یاب مانند Detectify – Detect Hidden Devices

Hidden Camera DetectorSpy، hidden camera detector، Radarbot: Speed Camera Detector & Speedomete می توان استفاده کرد.

 • تماس تلفنی:

در این روش با فرد یک تماس تلفنی برقرار کنید و در محیط مورد نظر شروع به حرکت کنید اگر در هنگام راه رفتن از کنار یک دوربین مداربسته رد شوید می توانید صدای نویز آن را بشنوید. دوربین ها ی مداربسته تحت شبکه از امواج رادیویی جهت انتقال داده های تصاویر خود استفاده می کنند بنابراین با استفاده از برقراری تماس اختلالی در انتقال داده ها به وجود می آید. از این روش میتوان برای پیدا کردن شنود در محیط نیز استفاده کرد.

جهت خواندن مطالب بیشتر درباره دوربین های مداربسته تحت شبکه اینجا کلیک  کنید : دوربین مداربسته تحت شبکه

 

4.پیدا کردن دوربین مداربسته در آینه

یکی از متداول ترین مکان های که دوربین های مداربسته مخفی در آنجا نصب می شوند آینه های اتاق های پرو و سرویس های بهداشتی می باشد. نصب دوربین های مداربسته مخفی در پشت آینه های دو طرفه بسیار آسان می باشد از این ابتدا باید تشخیص دهیم که آینه از نوع آینه دو طرفه می باشد یا خیر. برای تست کردن آن می توانید انگشت خود را روی آینه قرار دهید و سپس به فاصله تصویر تا انگشت دقت کنید، اگر فاصله بین تصویر و انگشت وجود داشته  باشد، آینه معمولی می باشد ولی در صورتی که  بین انگشت و تصویر فاصله ای وجود نداشته باشد آینه از نوع آینه دو طرفه می باشد.

5. از نور فلش یا چراغ قوه استفاده کنید 

ابتدا باید مکان مورد نظر را تاریک کنید و سپس نور فلش را روشن کنید. نور فلش را به آرامی در تمامی نقاط محیط مورد نظر بچرخانید و در صورتی که بازتاب نور را مشاهده کردید می تواند نشان از وجود یک دوربین مداربسته مخفی باشد.

 کلام آخر :

نصب دوربین های مداربسته مخفی در ایران ممنون می باشد و طبق ماده 1008 قانون مجازات اسلامی  نصب دوربین مخفی در  مکان های خصوصی، بدون مجوز صاحب مکان ممنون می باشد و متخلفان مجازات های مانند جریمه یا حبس دارند. توصیه می کنیم قبل از نصب دوربین‌ های مخفی در منزل، قوانین مربوطه را مورد بررسی قرار دهید.

جهت خواندن مطالب بیشتر درباره قوانین استفاده دوربین های مداربسته اینجا کلیک کنید : قوانین مربوط به استفاده از دوربین مدار بسته

خرید دوربین مداربسته

جهت خرید انواع دوربین های مداربسته منازل مسکونی، دوربین های مداربسته AHD، بهترین دوربین های مداربسته  و …با شماره 02158731 تماس حاصل فرمائید.

جهت خواندن مطالب بیشتر دربراه دوربین های مداربسته AHD اینجا کلیک کنید : دوربین مداربسته ای اچ دی (AHD CCTV)

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *