poe injector در دوربین مدار بسته

poe injector در دوربین مدار بسته چیست

POE به قابلیت تغذیه برق دوربین مداربسته از طریق کابل شبکه می گویند. دستگاه های دارای این قابلیت می توانند انرژی برق مورد نیاز خود را از طریق کابل شبکه که مسئول انتقال دیتا نیز می باشند تامین کنند. در این روش از دو زوج سیم موجود در کابل شبکه برای انتقال برق و از دو زوج دیگر برای انتقال اطلاعات استفاده می شود.این قابلیت همانطور که مشخص است فقط برای دوربین های مدار بسته تحت شبکه کاربرد دارد و با این سیستم در میزان کابل مورد استفاده قرار گرفته در نصب سیستم مدار بسته صرفه جویی خواهد شد.

دستگاه POE Injector چیست ؟

برای انتقال برق به صورت POE به دوربین مداربسته تحت شبکه (IP) باید به دو زوج سیم از کابل شبکه برق وارد شود.برای این کار میتوان از روش های گوناگونی استفاده نمود.

به طور معمول بهترین روش استفاده از منبع تغذیه POE یا دستگاه POE Injector می باشد. این دستگاه وظیفه تزریق انرژی برق را به کابل شبکه بر عهده دارد و می توان از آن برای تامین برق دوربین مدار بسته استفاده نمود. POE Injector ها را میتوان با ظرفیت های مختلف در بازار خریداری نمود و با توجه به تعداد پورت های ورودی و خروجی خود می توانند برق یک یا چند دوربین مداربسته یا دستگاه شبکه را به صورت POE تامین نمایند.

استفاده از POE Injector یکی از راه های تامین برق دوربین مداربسته به صورت POE می باشد. در هنگام خرید دوربین مدار بسته در صورتی که به این دستگاه نیاز پیدا کردید برای تهیه این دستگاه به تعداد پورت های مورد نیاز دستگاه و توان خروجی آن توجه داشته باشید. این دستگاه توسط شرکت های بسیاری تولید میشود و انتخاب بهترین از بین این برند ها برای بیشتر شرکت های فعال در این عرصه سخت میباشد اما شرکت الکامپ با توجه به ۱۵ سال سابقه فعالیت در حوزه سیستم های امنیتی حفاظتی و با توجه به این که با بیشتر این برند ها سابقه نصب دوربین های مدار بسته تحت شبکه را دارد، بهترین و هماهنگ ترین نوع را که بیشترین سینک را با دوربین های پلکو تک و فورکی انتخاب نموده و بالاترین خروجی را تحویل مشتریان خود میدهد

برای جلوگیری از مشکلات احتمالی پیشنهاد می شود دوربین مداربسته و لوازم جانبی آن را فقط از الکامپ تهیه نمایید.