poe در دوربین مدار بسته

POE  چیست ؟

POE مخفف عبارت Power over Ethernet  است POE به قابلیت تغذیه برق دوربین مداربسته از طریق کابل شبکه می گویند. دستگاه های دارای این قابلیت می توانند انرژی برق مورد نیاز خود را از طریق کابل شبکه که مسئول انتقال دیتا نیز می باشند تامین کنند. در این روش از دو زوج سیم موجود در کابل شبکه برای انتقال برق و از دو زوج دیگر برای انتقال اطلاعات استفاده می شود. این قابلیت همانطور که مشخص است فقط برای دوربین های مدار بسته تحت شبکه کاربرد دارد و با این سیستم در میزان کابل مورد استفاده قرار گرفته در نصب سیستم مدار بسته صرفه جویی خواهد .

جهت خواندن مطالب بیشتر درباره دوربین های مداربسته تحت شبکه اینجا کلیک کنید : دوربین مداربسته تحت شبکه

دوربین مداربسته POE چیست؟

دوربین های مداربسته تحت شبکه یا IP به دو نوع دوربین های مداربسته POE و دوربین های مداربسته تحت شبکه معمولی دسته بندی می شوند. دوربین های شبکه POE از طریق کابل شبکه هم داده ها و هم تامین برق مورد نیاز دوربین را تامین می کنند. این قابلیت باعث می شود برای تامین برق دیگر نیازی به کابل کشی جداگانه نباشد و به این ترتیب هزینه های کابل کشی کمتر خواهد شد، زمانی که از دوربین های مداربسته POE استفاده می کنیم باید از تجهیزاتی که بتوانند فناوری POE  را پشتیبانی کنند هم استفاده کنیم. تجهیزات مورد استفاده شامل دستگاه NVR  با قابلیت POE، سوئیچ POE، آدابتور POE می باشد.

 

سوئیچ POE چیست؟

سوئیچ شبکه یکی از تجهیزات دوربین های شبکه می باشد. با استفاده ازسوئیچ شبکه دوربین ها به سوئیچ شبکه متصل می شوند و در نهایت سوئیچ به دستگاه NVR متصل می شود. سوئیچ های POE توان و مقدار مشخصی از برق را انتقال می دهند و این مقداردر مشخصات سوئیچ درج شده است. بنابراین برق مصرفی دوربین های که به سوئیچ متصل هستند باید کمتر از مقدار توان سوئیچ باشدو باید به این نکته توجه داشت.

 جهت خواندن مطالب بیشتر درباره انتخاب سوئیچ شبکه مناسب دوربین مداربسته اینجا کلیک کنید : انتخاب سوئیچ شبکه مناسب برای دوربین مدار بسته تحت شبکه

 

دستگاه NVR  با قابلیت POE

دستگاه های NVR نیز یکی از تجهیزاتی می باشند که می توانند قابلیت POE داشته باشند. هر کدام از دوربین های مداربسته می توانند با یک کابل شبکه مجزا به دستگاه NVR متصل شوند و برق مورد نیاز دوربین ها از طریق اتصال دستگاه NVR به برق تامین خواهد شد . درصورتی که بخواهید دوربین ها را ابتدا به سوئیچ متصل کرده و سپس به دستگاه NVR متصل کنید باید سوئیچ مورد استفاده از نوع POE باشد.

جهت خواندن مطالب بیشتر درباره کابل های شبکه CAT6 اینجا کلیک کنید : کابل شبکه (Cat 6 ( SFTP چیست ؟

منبع تغذیه POE چیست ؟

منبع تغذیه POE یکی دیگر از تجهیزات مورد نیاز در دوربین های شبکه POE می باشد. منبع تغذیه های POE در انواع مختلفی می باشند و هرکدام دارای توان خروجی متفاوتی می باشند . بنابراین باید توجه داشت که اگر از  دوربین مدار بسته با توان بالا استفاده می کنیم،منبع تغذیه ای متناسب با آن توان مصرفی انتخاب کنیم.

جهت خواندن مطالب بیشتر درباره روش های تغذیه در انواع دوربین های مداربسته اینجا کلیک کنید : روش های تغذیه انواع دوربین مدار بسته

POE Injector  و POE Splitter  چیست؟

POE Injector   یکی دیگر از تجهیزات مورد استفاده در دوربین های شبکه می باشد. از دستگاه POE Injector  زمانی استفاده می شود که دستگاه NVR  و سوئیچ دارای قابلیت POE نباشند و با استفاده از این دستگاه جریان برق متناوب را به جریان برق مستقیم تبدیل میکنیم و در نتیجه انتقال برق به صورت POE به دوربین مداربسته تحت شبکه صورت می گیرد. درواقع POE Injector و POE Splitter همان آدابتور POE می باشد . قسمت injector  به دستگاه NVR  و قسمت SPLITTER  به دوربین های مداربسته متصل می شود . استفاده از این آدابتورها باعث کاهش هزینه های کابل کشی می شود و همچنین نصب و راه اندازی دوربین های مداربسته را آسان تر می کنند. در هنگام خرید دوربین مدار بسته در صورتی که به این دستگاه نیاز پیدا کردید برای تهیه این دستگاه به تعداد پورت های مورد نیاز دستگاه و توان خروجی آن توجه داشته باشید.

کلام آخر:

این دستگاه ها توسط شرکت های بسیاری تولید میشود و انتخاب بهترین از بین این برند ها برای بیشتر شرکت های فعال در این عرصه سخت میباشد اما شرکت الکامپ با توجه به ۱۵ سال سابقه فعالیت در حوزه سیستم های امنیتی حفاظتی و با توجه به این که با بیشتر این برند ها سابقه نصب دوربین های مدار بسته تحت شبکه را دارد، بهترین و هماهنگ ترین نوع را که بیشترین سینک را با دوربین های پلکو تک و فورکی انتخاب نموده و بالاترین خروجی را تحویل مشتریان خود میدهد.برای جلوگیری از مشکلات احتمالی پیشنهاد می شود دوربین مداربسته و لوازم جانبی آن را فقط از الکامپ تهیه نمایید.

خرید دوربین ها ی مداربسته شبکه POE  و تجهیزات شبکه POE

جهت خرید انواع دوربین های مداربسته شبکه POE، تجهیزات شبکه POE، دوربین های مداربسته منازل مسکونی، بهترین دوربین های مداربسته،  دوربین های مداربسته AHD و… با شماره 02158731 تماس حاصل فرمائید.

جهت خواندن مطالب بیشتر درباره بهترین دوربین های مداربسته اینجا کلیک کنید : بهترین دوربین مدار بسته

جهت خواندن مطالب بیشتر درباره دوربین های مداربسته AHD اینجا کلیک کنید : دوربین مداربسته ای اچ دی (AHD CCTV)

 

دیدگاه ها غیرفعال است